Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Keloidos sebem van. Mit kéne...

Keloidos sebem van. Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés
Most lett több mint egy hónapja egy insutrial fülpircingem, és kb 2 hete kezdett a felső felén nőni valami. Először csak egy genny hólyagra tippeltem de mára már rájöttem hogy az egy kelod szerintem. És úgy 1 hete az alsó részén is nőni kezdett egy púp, de az nem nagyon hasonlít a felső sebemre. Pénteken megyek vele orvoshoz, de azért kíváncsi vagyok a ti ötleteitekre,illetve hogy mit lehet kezdeni a keloidokkal.

2019. nov. 13. 19:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Van egy Contractubex nevű krém. Elvileg nagyon jó rá. De olvass utána pontosan a Google-ba. Én műtéti hegre használtam, mert arra is jó, nekem rengeteget segített. Akkor olvastam, hogy a keloidra is nagyon jó.
2019. nov. 14. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mivel piercing, így hidrogén-peroxid oldattal való ecsetelés napi 3x legalább 3 héten át. A kontratubex, illetve hozzá hasonló krémek, gélek, kenőcsök NEM piercingre valók, hanem olyan bőrfelületre, ami keloidos, de tényleg jók rá, csak piercing esetén problémát jelenthet, hogy a hatóanyag kimerülése után a bázisa ottmarad és beleragad minden a levegőből (por, kosz, bacik és a többi finomság) és még a haj is jobban rátapadhat, ami alapos gyulladást okozhat. Orvos azt fogja tanácsolni, hogy szedd ki, ha olyan a keloid, akkor sebész leszedi, majd hagyni kell meggyógyulni és inkább sose szúrogasd a tested. Legalábbis a legtöbb bőrgyógyász ezt mondja. Van aki megérti a piercing dolgot, ő egy kezelést mond, ami vagy az, amit én írtam, vagy még ír fel rá mást is, ami lehet krém-gél-kenőcs, ami a fenti gondot okozhatja.
2019. nov. 14. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!