Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Idegrendszeri probléma kialaku...

Idegrendszeri probléma kialakulhat erős ütéses balesettől? Kézremegés, zsibbadés stb.

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, 1,5 éve repülőbalesetem volt, (akit bővebben érdekel keressen rá)


hát éppen a 60 felszállásomnál voltam, egymotoros sportrepülővel, és javítás közben elrontottak valamit, amitől az egiky kormányszerv beszorult. akárhogy ügyeskedtem 720 méterről 487 km/h sebességgel a gép oldalával értem földet vízre. (balaton) Ha elvesztem az eszméletemet, akkor megfulladok, ez volt a szerencsém... Meg tudtam húzni a mellény patronkioldóját, ami felfújódott.


nem éreztem a bal lábamat, a mentősök 2 perc múlva kiszedtek. Semennyi vért nem vesztettem, minden bent maradt, belső vérzésem lett. tüdő felső tájékán, ahol a heveder megrántott.


Azóta van (másfél éve) egy durva kézremegésem, már érzem a lábamat, de nem tudom emgítélni, hogy mire állok rá. Szoríteni nem tudok a kezemmel. Még 1 évig kell mennek kontrollra, de nem állapítanak meg semmi újabban kialakult problémát. Szerintük a stressz okozta.


Mivel én tudom, hogy nem a stressz, mert az utolsó dolog ilyenkor egy pilótának, hogy stresszeljen és pánikoljon. Csak nagy ütés ért, nem úgy kell elképzelni, hogy függőlegesen lezuhantam és ennyi, hanem kis szögben, kb mintha a 6. emeletről ejtettek volna le géppel együtt.


2019. dec. 30. 15:13
 1/3 A kérdező kommentje:
Senki?
2019. dec. 31. 00:20
 2/3 anonim ***** válasza:
Simán lehet a félelem miatti szorongás alatt kialakulo remegés. A psziché sok mindenre képes. Szerintem egy pszichológus nagyon sokat segítene és sajnálom ami történt borzalmas lehet fel dolgozni. Barátok, család tagok sokat tudnak segíteni :)
2019. dec. 31. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen... Hát egy kicsit ijesztő volt.. Sajnos a legrosszabb az egészben az, hogy tönkretettem egy repülőt, amit hálistennek nem nekünk kell kártéríteni, mert nem én voltam a hibás. Meg, hogy ilyen fiatalon. Már amennyire :D Érdekes módon amikor a hibát észleltem, akkor felment a pulzusom, de nagyon, aki repülésben jártas, annak mondom, hogy a magassági kormány lefele nem mozgott. Vízszintes pozíciónál beragadt. Ha fordítva történt volna, nem élem túl. nekem a véremben van a repülés, kisgyrek korom óta vittek a szüleim repülni. Utazni, és sétarepülni is egyaránt, így nem tartottam veszélyes tényezőnek a magasságot. Inkább a sebességet. Becsapódáskor olyan erősen szorítottam a hevedereket amik tartottak amennyire csak tudtam.. Hát kb a hullámvasút 100xszorosa. A gyomrom majdnem kiszakadt úgy éreztem.. És ha elájulok, akkor nem tudom kicsitni a kabintetőt, (ami spéci műanyagból volt nem üvegből, így csak elnyelte az ütést nem tört össze) és megfulladok. De kinyitottam, meghúztam a mellényem zsinórját, ami megtelt levegővel és felhúzott a víz felszínére. Szinte azonnal ott volt egy mentőcsónak. Mivel folyamatos rádiókapcsolat volt volt a tapolcai reptér és én köztem. Ideget ütött a behorpadt törzs a bal lábamban, ezért nem éreztem. Visszagondolva "jó móka" volt, de azért nem ismételném meg. És a teljes vizsgát újra kell kezdenem.
2019. dec. 31. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!