Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Agyrázkodásom van?

Agyrázkodásom van?

Figyelt kérdés
Vasárnap (4 napja) sportolás közben fejbedobtak, az arcom bal oldalát, égeszn a szemöldökömtől az álamig. Picit, kb fél pericig ott bele is szédültem, de utána nem éreztem semmi különöset, szóval folytattam a meccset. Egészen kedd fél 2-ig, tesi óra alatt hirtelen, a semmiből el kezdett fájni a bal szemem felett a fejem. Pontosan nem tudom megmondani, hogy a szemem vagy fölötte. Egészen fájt másnap reggelig, ezért elmentünk orvoshoz, de mivel ünnepnap (május1.) volt, ezért sok helyre nem tudtunk menni, szemészeten kezdtük, ahol azt mondták, higy semmi baja sincs a szememnek, utána mentünk neurólogiára. Közben egyfolytában fájt a fejem, néha jobban néha kevésbe, főleg a bal szemöldököm környékén. A neurólogusnál alsógatyában kellet minden féle feladatot csinálnom, ami szerintem is és anyám szerint is teljesen jól ment, az orvos sem tudott belekötni, pl. csukott szemmel járás, alkarkörzés, nyujtott kezemet al akarta tolni meg hasonlók. Ebből, hogyan tud következtetni, hogy nekem agyrázkodásom van? Semmi jelét nem tapasztaltam, nem volt hányingerem, nem szédültem (csak mikor megdobtak, de az sem volt vészes), van étvágyam. Semmi féle röntgen vagy MRI nem készült. Erre a hétre azt mondta, hogy itthon kell lennem és sötét szobába legyek, konkrétan ne csináljak semmit. A bal szemöldököm környékén néha fáj a fejem. Esetleg ez nem lehet, valamilyen vérlebeny, mert az agyrázkodás egyik jele sem utál rá? Mit tudnék csinálni, ha nem szabad olvasni, telefonpzni és TV-zni?

2019. máj. 2. 13:35
 1/1 anonim ***** válasza:

Agyrázkódás ha az ütéstől hirtelen az agyadat körülvevő cerebrospinális folyadék nem tud csillapítani, és egy lökéshullám végigmegy az agyszöveten.


Ez okozhat időleges panaszokat.


Mivel neked nincsenek konkrétan neurológiai panaszaid szerintem... könnyen lehet hogy csak a csontod fáj ahol megütötted.


Féjfájásnak vélünk gyakran arcfájást, szemfájást, nyaki izmok merevségét és ezer másik okot aminek semmi köze az agyhoz.


Tehát ha a neurológus azt mondta nincs agyrázkódásod, akkor vszeg semmi bajod csak pihenned kell.


[link]

2019. máj. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!