Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » 2 éve történt egy sérülésem,...

2 éve történt egy sérülésem, gyertyaöntés közben a tűzforró viasz a felkaromra ömlött, sajnos mikor leszedtük jött vele a bőröm egy része is. A mai napig nem akar gyógyulni. Sosem lesz már a régi?

Figyelt kérdés

Orvos természetesen látta, nem volt egy szívderítő látvány, adott rá rengeteg kencét és sprayt, de a mai napig nagyon csúnya.


Szóval a helyzet adott, miután nem akart gyógyulni a seb visszamentem a dokihoz és azt mondta hagyjam békén, ha nem fog elmúlni akkor nem kizárt hogy életem végéig rajtam marad a heg. Egy nagyjából 3cm átmérőjű hegről van szó, lehet nem is hegnek kéne neveznem mert elég érdekes látvány. Nem zavar, inkább csak aggódom, nehogy valami rosszindulatú elváltozás legyen belőle. Úgy tudnám leírni, mintha a seb még mindig ott lenne, viszont be lenne vonva egyfajta fényes, csillogó fóliával, ami olyan mint egy rugalmas lemez. Összenyomásra beráncosodik, elengedésre fényesre kisimul. Mintha egy üvegvitrin mögül belátnék a bőröm alá. Egyáltalán nem fáj, érintésre, nyomásra, melegre, hidegre, semmire nem reagál, sőt, még néhány szőrszál is újranőtt belőle.


Mint mondtam orvosnál voltam vele, nem küldött tovább bőrgyógyászhoz, így ott még nem jártam. Mivel már nagyon régen megvan, kétlem, hogy bármi káros elváltozás kialakult volna. Mivel a mostani helyzetben lényegében lehetetlen elmennem szakemberhez, hátha van itt valaki aki a leírás alapján tud rá mondani valamit.


Tudom tudom, kép alapján lenne igazán jó, de nem szeretnék róla feldobni képeket a netre, nem egy olyan dolog amit szívesen mutogatok.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. ápr. 18. 16:43
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

Teljesen normális hegképződési folyamat.


A bőr ott már sohasem lesz a régi. Rózsaszínes vadhús marad, mint egy borotvált szőrtelen chivava segge.


Ez ilyen. Nekem is van egy 3 centis hasonló sebem, amikor legyalulta kb csontig egy fém lépcső a sípcsontomról. Kb 4 hónap alatt gyógyult be, aztán maradt a heg.

2020. ápr. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Arról nem is beszélve, hogy sajnos az égési sérülés után ilyen hegek maradnak. Teljesen természetes. Fogadd el, hogy ilyen marad.
2020. ápr. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%
Tetováltass köré valami érdekes mintát 😃
2020. ápr. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Nekem sikerült ugyanilyen heget szereznem, nyaraláson élménymedencében a forgóban sikerült lehúznom a tenyeremből egy darabot, ott ahol a hüvelykujjam becsatlakozik :) Ennek már 7 éve, azóta is látszik és tapintható, picit simább ott a felülete a bőrnek. Az én tippem az, hogy neked sem lesz már a "régi" a bőr ott.
2020. ápr. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a könyököm felett 10 éve ilyen. Rossz helyre könyököltem. :D

Nyáron feltűnőbb, mikor lebarnulok, de egyébként az évek alatt elhalványult. Sosem fog eltűnni teljesen, tapintásra is más a bőr ott, de ez sajnos ilyen.

2020. ápr. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Idővel halványulhat, de teljesen nem biztos, hogy eltűnik. Nekem 7 éve már, hogy egy cipő brutálisan, véresre feltörte a lábam oldalt, ahol vékony a bőr, azóta is látszik sajna, de halványabb. Egy égési sérülés még nehezebben gyógyul.
2020. ápr. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors és kielégítő válaszokat!


Valahogy sejtettem hogy életem végéig elkísér majd, úgy állok hozzá hogy van rajtam valami "egyedi" még ha csúnya is. Eleinte takargattam, de most már nem izgat ha megnézik, sajnos nagyon látható helyen van. Mindenki azt hiszi hogy cigicsikk vagy valami hasonló..:)


A tetováláson én is gondolkoztam, bár nem az én "világom", és még várok pár évet hátha egy nagyon kicsivel más lesz a helyzet hosszútávon.

2020. ápr. 18. 17:04
 8/10 anonim ***** válasza:

Valószínű megmarad, de én 2 pozitív példát "hozok":

Pár éve leöntöttem a karom forró teával úgy, hogy a kötött pulóverem mintája legalább 1 évig látszott a csuklómon; aztán elhalványult, és most, hogy ezt olvastam, ránéztem, vettem észre, hogy egyáltalán nem látszik.

Tizenévesen a lábszáram "zúztam le" úgy, hogy legalább 10 évig látszott, ott nem is nőtt szőr soha, de mára már annak sincs nyoma

Szóval azért van némi remény.

2020. ápr. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Gyerekkoromban egy fazék tűzforró leves borult rám, szerencsére csak a bal alkaromra. Leégette a bőrt és a húst is szépen megégette, a nyers hús látszott az alkaromon egy hatalmas területen. Nekem minden nap Irix-el kezelték. Borzalmas fájdalmat okozott, mintha újra ráborult volna a forró leves, és a mai napig emlékszem arra, amikor egyszercsak nem fájt többé az Irix. Heg nélkül gyógyult, keresnem kell a nyomát, abban se vagyok teljesen biztos, hogy a bal karom volt.

Mindenesetre sok év múlva valószínű már nem képes ilyen csodákra.

2020. ápr. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem egy egy napos oltott mész pakolás után lettek égési nyomok az alkaromon, két évig rózsaszín volt ott a bőr aztán elmúlt. Aloe vera géllel (az igazi növény húsával) kenegettem. Van rá esély, h eltűnjön vagy lényegesen jobb legyen.
2020. ápr. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!