Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Bokatörés - fájdalmak, mit...

Bokatörés - fájdalmak, mit tudok tenni? Meddig tart a lábadozás? Mennyi idő múlva fogok normálisan tudni csinálni mindent?

Figyelt kérdés

Próbáltam neten keresgélni, de nem túl sok mindent találtam... bárkivel beszélnék akár privátban is tapasztalatokról. Műtöttek, kaptam csavarokat (belső rész) 6 hétig volt gipszem, 4 napja vették le, járok, de nagyon bénán, mivel mozgatni nem tudom. Az orvosom azt mondta mozgassam sokat de nem nagyon tudom mozgatni, mert fáj... ennek ellenére próbálom erőltetni. Rehab nincs a korona miatt. Jaj meg azt is mondta, hogy biciklizhetek ha tudok, ez elég fura nekem, tényleg nem lesz ennek semmi rossz következménye? (Próbáltam,lassacskán megy)

Illetve mi az amiben befolyásol majd és mennyi ideig? Pl futás, guggolás, magassarkúban járás, ilyenek.


2020. ápr. 26. 01:26
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Lassan, fokozatosan terheld. Mozgatni muszáj ha fáj, akkor is. A vérkeringés is jobb lesz, hamarabb gyógyul. Nekem térdem tört el, és a sípcsont is. Nekem is műtve volt, fém van benne. Nekem már több, mint 1.éve volt a törés. Rengeteget kinlódtam vele. Gyógytornára jártam hónapokig. Sajnos, neked most otthon kell tornáznod. A neten nézzél ilyen videókat. Boka körzések, nyújtások fontosak. Ki-be hajlitások. Amúgy nehéz most el hinned, de megfog szépen gyógyulni. Fogsz tudni sportolni is, magas sarkúban járni is. Mozgasd óvatosan. A fájdalom normális még. Nekem sokáig lila-piros színű volt az egész lábam meg kék. Kitartást kívánok. Van kérdésed nyugodtan írj rám.
2020. ápr. 26. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!