Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Normális ez izomsérülés esetében?

Normális ez izomsérülés esetében?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Négy nappal ezelőtt konditeremben voltam és hazaérve éreztem is a kellemes izomlázat. Másnap este azonban nagyon durván elkezdett fájni a jobb vádlim felső része, a térdhajlatomtól egészen az izom alsó részéig. Ez tegnap odáig fajult, hogy ráállni sem tudtam, pontosabban csak pipiskedve tudok vele járni, mert egyszerűen úgy érzem, hogy ha "magam alá" húznám állás közben, tehát kinyújtanám, és ténylegesen a talpamra lépnék, akkor kettészakadna az izmom. Ennél érzékletesebben nem tudom leírni, de a kérdésem ehhez az érzéshez kapcsolódna. Tapasztalt-e már valaki ilyet és ha igen, elmúlik-e a szokásos itthoni pihentetés után vagy pedig ilyen feszüléssel érdemes inkább orvoshoz fordulnom? Egyébként arra tippelek, hogy a vádli gépen véletlen helytelenül csináltam a gyakorlatot és az összes súly minden ismétlésnél egyedül a jobb vádlimra ment. Ha ez a háttérsztori esetleg segít valamit. Előre is köszönöm a válaszokat.

2020. máj. 15. 17:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Soha egy orvos se tudott nekem még segíteni ilyen esetben. Ellenben a regeneráció igen. Pihentesd. Kitartás! És véletlen se aggodalmaskodj, mert visszaeshetsz / hátráltatod a regenerációt. :)
2020. máj. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :) Igen, lehet, hogy hülyeség, de egy kicsit tartok attól, hogy ez a merevség, ami most a lábfejemben van, mivelhogy nem tudom kinyújtani rendesen a lábam, csak nagyon lassan fog visszaállni, ha egyáltalán visszaáll normálisan. Nem szeretnék véletlen sem valamilyen megmaradó tünetet. Így abban sem vagyok teljesen biztos, hogy mikortól kellene már kicsit eröltetnem, esetleg nyújtani, hogy ismét "pipába tudjam állítani" a lábfejem. De akkor gondolom csak azután, ha a fájdalom már elmúlt.
2020. máj. 15. 19:41
 3/3 anonim ***** válasza:
jegeld napi többször, de maximum 15 percet/alkalom és ne közvetlenül a bőrödre tedd, hanem legyen közte egy ruha és pihentesd + sportkrém! ha elmúlt a fájdalom akkor mozgasd a bokád, fontos, hogy megmaradjon a mozgástartomány benne. esetleg kinesio tappel lehetne rögzíteni / lazítani a vádlid! DE edzés után fontos lenne a rendes nyújtás.
2020. máj. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!