Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Korrekciós gipsz mit jelent...

Korrekciós gipsz mit jelent pontosan?

Figyelt kérdés

Dongalábbal születtem, kiskoromban műtötték, de nagyon fajtak a lábaim és a hátam, ezért elmentem orvoshoz.

Kiderült, hogy nem jól sikerült anno a műtét és ugyan ez szemmel nem látható de a labaim között különbség van, amitől a derekam is fáj már (30 vagyok).

Az orvos műtétet javasol, ami után korrekciós gipszkötésbe fognak tenni, azt mondta feküdni kell 6 hétig, utána tesznek csak fel járógipszet, de az is még minimum 4-6 hét.

Mindkét lábamat egyszerre kell műteni, így mindkettőre ez a korrekciós gipsz kerül.

Akinek volt már ilyen az írja meg legyszi milyen ez? Nagyon rossz? Dolgozni járógipszben lehet majd már vagy két gipszben hogy tudok járni egyáltalán?



#gipsz #Korrekciós gipsz
2020. jún. 23. 12:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen megfelelő pozícióban rögzítik majd a lábaidat a gipsszel, hogy jól csontosodjon össze.


Nem fogsz tudni járni, mankóval sem. Tolószéket fogsz kapni, hogy mozogni tudj.

2020. jún. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Na, ez már megint egy kitalált kérdés, úgy mint ez:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__serulesek-balesetek..

2020. jún. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Fekvés és tolókocsi vár rád a gipszes időszak alatt. Nem kell túlgondolni, gyakorlatilag nem fogsz tudni járni. Járógipsz csak arra lesz jó, hogy otthon mankókkal elbotorkálj egyedmagad wc-re. Ne várd, hogy mindenfelé szaladgálsz majd.
2020. jún. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!