Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Érdemes lenne ennyivel bőrgyóg...

Érdemes lenne ennyivel bőrgyógyászhoz menni?

Figyelt kérdés

Már szinte fél éve, hogy a jobb kezem középső ujjának utolsó két ujjpercén egy furcsa szárazság jelentkezett.

Kezdetben azt hittem, hogy tényleg csak szárazság, de hiába hidratáltam (előtte is rendszeresen hidratáltam), egy idő után csípni kezdett a krém. Néha borzalmas állapotba került az ujjam, nagyon fájt és feszült, néha pedig teljesen egészségesnek tűnt.

Egy időben azt is hittem, hogy talán elégettem olajjal, mert volt amikor égési sérülésnek nézett ki.

Tehát már fél éve ilyen furcsa, kiszáradtnak látszó. Hol jobb, hol rosszabb állapotba. Általánosságba fáj hozzáérni. Ezzel érdemes lenne bőrgyógyászhoz fordulni? Sehol máshol nem található ilyen a testemen.

Jelenleg jó állapotba van, de fáj. Így néz ki:

[link]


De sokszor teljesen vörös, és rétegekbe esik le róla a bőr.



2020. szept. 21. 09:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Én megpróbálnám betadinnal fertőtleníteni és éjszakára bekenni tetrán kenőccsel jó vastagon. Veny nelkül kapható mindkettő. A betadin fombára bakteriumra is jó a tetrán antibakteriális. Ha 2 hét múlva nem javul akkor adnék esélyt az orvosnak. Esetleg cinket érdemes még szedni. Sokszor oka a be nem gyógyuló hámló sebeknek.

Nincsnek jó tapasztalataim. Háromszor voltam bőrgyógyásznál minden alkalommal magamnak kellett megoldani a problémát mert amit tanácsoltak az kalap túrót sem ért. De hátha te szerencsésebb leszel.

2020. szept. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát ha ráérsz 3 hónapig várni időpontra, utána ott 1 órát, utána meg úgyse találják el, ahhoz 5x kéne menni, akkor menj. Én biztos nem mennék.
2020. szept. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Első blikkre pikkelysömörnek mondanám. A könyököd táján nincs ilyen?
2020. szept. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!