Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Milyen sérüléseket neveznek...

Milyen sérüléseket neveznek élettel összeegyeztethetetlennek és ilyenkor mit csinálnak a mentősök a sérülttel?

Figyelt kérdés
Ha például félbe van vágva a sérült, de még él, akkor mit csinálnak vele?

2020. okt. 23. 16:39
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
46%

Egyszerű szövegértés. Vannak olyan sérülések amelyek esetén kizárt, hogy az illető életben marad. Pl. amit írtak, hogy a fej levállik a nyakról vagy a testről a nyakkal együtt. Szintén ilyen amikor a sérült szíve nincs a helyén, vagy valamelyik létfontosságú szerve.


Mi láttunk olyan balesetet, hogy a helyszín közelében először az úton láttunk egy vesét, pár méterrel odább egy másikat, aztán találtunk egy májat. Végül megtaláltuk az áldozatot is. Több darabra szakadva (szerencsére nem ember, hanem egy vaddisznót gázolt el egy kamion az autópályán, és így emberi sérült nem volt), nagyjából az egyik oldala teljesen leszakadt.


De láttam ugyanilyet amikor a motoros úgy gondolta, hogy hiába villog pirosan a fénysorompó és lent van a csapórúd átmegy az átjáron (ezt elsősorból láttam, mert közvetlenül a sorompó előtt álltam, és még meg is jegyeztem amikor láttam a tükörből, hogy nem igazán akar lassítani, hogy "ez meghülyült"). Hát pont akkor ért oda az IC. Egy kb. 300m-es szakaszon voltak szétszórodva a különböző szervei és testrészei. A 112 hívása után elsőként emntünk "elsősegélyt" nyújtani. Ez szószerint úgy volt, ahogy haladtunk a mozdony felé, láttunk bukósisak szilánkokat, aztán láttunk a sínen egy fél fogsort, utána találtunk egy fél álkapcsot, akkor utána láttunk egy kicsit nagyobb darabot a bukósisakból rendsen véresen. Után meglett az egyik lába, pár 10m-el odébb felismerhető volt az egyik veséje. És ahogy haladtunk a mozdony felé egyre több testrész és szerv volt felismerhető.


Ezek azok a sérülések ahol nincs kérdés, hogy egyáltalán életben lehet-e a sérült, van-e értelme annak, hogy fájdalomcsillapítást vagy bármit végezzenek. Nem lehet életben az illető.

A jelentős vérveszteség önmagában még nem ilyen. Ugyanígy olvasható olyan eset amikor nem magasan ketté szakadt a sérült és túlélte.


Ha élettel összeegyeztethetelen a sérülés nem sokat tud tenni a mentős. Megvárja a helyszínelőket, és utána az arra hivatott vizsgálat után összeszedegetik azt ami a sérültből még maradt és felismerhető. (esetleg további vizsgálatokhoz, drog és alkohol teszt stb.). Amikor a motoros gázolást láttuk velünk többet foglalkozott a mentős mint az áldozattal. Meg végig járták a vonatot, hogy van-e ott további sérült a vészfékezés miatt. Aztán amikor a mentős úgy gondolta, hogy rendben vagyunk a rendőr kihalgatot minket (az eset Németországban volt, szerencsére a mentős is és a rendőr is tudott angolul, mert mi németül egy szót se tudtunk, de közben érkezett egy tolmács is).

2020. okt. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem mondta - én sem -, hogy mentőznék. Egyszerű ápolónő vagyok, ennyi. És így is több halált láttam, mint bárki más.

Többféle eset van, egyik sem egyforma. Nem kell mindjárt lehurrogni, csak amiatt, mert nem horror eseteket említek.

2020. okt. 26. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Élettel összeegyezhetetlen sérülés pl ha rádborul egy fa vagy egy autó, vagy egy traktor és kilapít. Lezuhansz, függőlegesen földbe állsz egy repülőgéppel.

Rád omlik egy épület.

Ezt arra mondják amikor egy balesetben esélytelen a mentés, a sérült azonnal meghalt.

Egy volt osztálytársamra raborult a traktorja. Agyonnyomta. Azonnal meghalt, esélytelen volt segíteni rajta.

:(

2020. okt. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!