Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosi egyetem és élsport...

Orvosi egyetem és élsport nagyon összeegyeztethetetlenek?

Figyelt kérdés

Orvosira szeretnék menni, imádom a biológiát és régi vágyam segíteni az embereken. Igenám, de magas szinten sportolok, OB dobogók, válogatottság, nemzetközi versenyek stb... heti 6 edzésem van kb és attól félek hogy ez nem férne bele egy orvosi egyetemen való tanulás mellett. A családom és az egyesületem támogat és szerintük a két dolog nem összeférhetetlen, de annyira nincsenek képben az egyetemekkel és sokat hallottam hogy 0-24-ben tanulni kell. Ezen kívül hétvégéken kisebb versenyekre járok, amikről le tudok mondani, valamint többször vannak külföldi (vagy esetleg hosszabb belföldi) edzőtáboraim, amiket szintén kihagyhatok, bár azt vettem észre hogy ilyenkor edzések között ezerszer hatékonyabban tudok tanulni, úgyhogy vizsgaidőszakban ha éppen nincs vizsgám talán még jó is lenne.


Én tudom hogy ez kivitelezhetetlen lenne, de a családom nagyon győzköd hogy ne adjam fel egyik álmomat sem, és azzal érvelnek hogy végülis Baji Balázs (felnőtt vb érmes atléta) is orvos lett és utána ledoktorizott amellett hogy még mindig a világ egyik legjobb gátfutója.



2020. jan. 8. 18:00
 1/4 anonim ***** válasza:
73%

Összeegyeztethető persze, nekem is volt több évfolyamtársam is, akik jártak külföldre is versenyekre. Sokszor kaptak engedményeket is, volt hogy a vizsgáikat is előre felvették nekik, mert a jelentkezési időszakban nem értek rá stb. Sőt, az egyetem is örül neki, mert lehet rakni a fotókat az egyetemi lapokba a sportolóikról.


Nyilván sokat kell majd tanulni, sokszor előfordulhat az is, hogy le kell mondanod dolgokról, de a lényeg, hogy összeegyeztethető.

2020. jan. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%
Igen, de akkor minden másról le kell mondanod kb.
2020. jan. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem. Ha magas szinten sportolsz, az egyetem támogat benne.
2020. jan. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Oláh Bence

[link]

sikeresen ledoktorált

[link]

2020. jan. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!