Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Milyen sérüléseket neveznek...

Milyen sérüléseket neveznek élettel összeegyeztethetetlennek és ilyenkor mit csinálnak a mentősök a sérülttel?

Figyelt kérdés
Ha például félbe van vágva a sérült, de még él, akkor mit csinálnak vele?

2020. okt. 23. 16:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Ha félbe van vágva, akkor nem él.
2020. okt. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Láttam egy videót ahol még percekig élt és tudatanal volt a felbevagott ember.
2020. okt. 23. 16:43
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, a vízszintes félbevágás nem jutott eszembe, olyankor még valóban élhet egy személy. Ilyenkor megpróbálják mérsékelni a vérvesztést, a továbbiakról gőzöm sincs.
2020. okt. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

"Milyen sérüléseket neveznek élettel összeegyeztethetetlennek és ilyenkor mit csinálnak a mentősök a sérülttel?"


Mi úgy tanultuk, hogy élettel összeegyeztethetetlen, ha valakinek mondjuk levált a feje. Az meghalt, és azzal a mentősök sem tudnak mit tenni.

Olyan lehetséges, hogy valakit csaknem ketté hasít / összelapít valami (mondjuk egy autó), de közben amíg elszorítva tartja (a sebeit, ereket - megakadályozva az elvérést), addig életben lehet az illető. Viszont itt sem lehet mindig segíteni.

2020. okt. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Volt olyan, hogy valakit kettévágott a vonat. Nem tudtak vele mit csinálni.
2020. okt. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Élettel összeegyeztethetetlen ha pl a szíve vagy a feje száz méterrel arrébb van, mint a teste. Mit csinálnak? Letakarják egy pléddel.
2020. okt. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy ha be szorul a roncsba, tud beszélni, de ha ki szedik elvérzik, akkor mit mondanak neki a mentősök? Csillapitjak a fájdalmát valahogy vagy hagyják meghalni fájdalmak közt ha már nem tehetnek érte semmit?
2020. okt. 23. 19:26
 8/13 anonim ***** válasza:
60%

Próbálnak segíteni. Lehet az is, hogy azt mondják, minden rendben lesz, akkor is, ha ez kegyes hazugságnak tűnik. Ha valami csoda folytán képesek segíteni, akkor jó. Ha nem, akkor is, mert a baleset áldozata nem szenved tovább. Nem biztos az sem, hogy hatalmas fájdalmat érez a sérült. Ilyenkor nemcsak az erek, de az idegek is el lehetnek szorítva (illetve az idegeket ellátó erek), vagy akkora a trauma, hogy az agy próbál több endorfint termelni, ami olyan természetes fájdalom csillapító, ami a morfinhoz hasonló. Tehát próbálhatnak fájdalmat csillapítani, de nem midig szükséges. Igen, az is fent áll, hogy ha a sérültet kiszedik, elvérzik, és abban a pillanatban meg fog halni. Van, kinek meg lehet mondani, hogy ez a vég, van, akinek nem lehet.

Aztán olyan is lehetséges - igaz, ezt én is csak hallottam, nem láttam személyesen (hála a magasságosnak) -, hogy valakinek levágta mindkét lábát a metró, mert szándékosan aláugrott. Ilyenkor mind a két combartéria súlyosan sérül. Állítólag az illető addig ordított, amíg életben volt. Percek alatt történt, semmit nem tudtak csinálni.

Bárki halála mindig megvisel, és sajnos a szakmámból kifolyólag többet láttam, mint más, normál ember.

2020. okt. 24. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 exronin ***** válasza:
100%
A nyolcas egész biztosan nem mentőzik.
2020. okt. 25. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Miből gondolod?
2020. okt. 25. 09:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!