Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ez lehet vérrög? Vagy ha nem,...

Ez lehet vérrög? Vagy ha nem, akkor mi?

Figyelt kérdés

Október közepén megsérültem edzésen, a bokámban több részleges szakadás lett. 2 hétig nem terhelhettem, fáslizva, kenegetve és jegelve volt, illetve felpolcolva (de bőven nem egész nap). Utána még 1hétig mankóval jártam (iskolába is 3napig), a jegelés és kenegetés továbbra is megy. Ezután már a saját lábamon megyek mindenhova. Dolobene gélt használtam, használok. Nyilván a bokám jól fel volt dagadva, még mindig dagi kicsit, de már látszanak a fő csontok. Lila is volt, nem is kicsit, 4 helyen, ezek szinte már mindenhol felszívódtak. Tegnap óta viszont egy csíkban (a külső bokacsont mellett (elöl)) elkezdett fájni, szúr, feszül. Nyomásra érzékeny. Nyilaló fájdalomhoz hasonlít. Félek, hogy esetleg vérrög keletkezett és az feszíti. Eddig ez nem volt, az a fájdalom tegnap alakult ki, meg persze megmaradtak a régiek szakadasok miatt.

Lehetséges, hogy ez vérrög? Mennyire egyértelműek a jelek? Ha nem az, akkor mi lehet?



#krém #sérülés #fájdalom #boka #vérrög #részleges bokaszalagszakadás
2020. nov. 7. 11:08
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Ha kialakul a mélyvénás trombózis, annak egyértelmű jelei lesznek: adott végtag körfogata a vádlinál mérve legalább 3 centivel nagyobb mint a másik, piros, fényes, meleg tapintatú, és a vénák mentén érzékeny.
2020. nov. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!