Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Szerintetek mi lehet a térdem...

Szerintetek mi lehet a térdem baja?

Figyelt kérdés

Mielött megköveznétek hogy itt akarom magam digitálisan diagnosztizálni, leszögezem hogy majd megyek orvoshoz is, de mivel január 7.-ére kaptam időpontot (ráadásul ki tudja addig mi lesz a Covid miatt), ezért az internet népéhez fordulok.


Szóval versenyszerűen kosarazok, heti 4-5 alkalommal. Nagyjából két hónapja elkezdett fájdogálni (szóval csak ritkán és viszonylag rövid igeig kicsit fájt) a térdem. Nem is foglalkoztam vele nagyon, azt hittem csak megeröltettem, meg húztam vagy ilyesmi. Kicsit többet pihentem és krémeztem. Aztán egy hónapja kint (kemény salak pályán) egy ugrásból rosszul sikerült érkeznem. (vagyis ezt útólag gondolom, mert nem tűnt semmi rossznak az ugrás an, mármint nem csúsztam el, nem ugrott ki a térdem, nem csaptam le a földre a sarkam, nem hajlott visszafelé a térdem) Nagyon erős nyilaló fájdalmat éreztem a térdembe, aztán nem tudtam ráállni, olyan érzés volt mintha nem bírná el a saját lábam. Nem is tudtam kinyújtani a lábam, egyrészt a fájdalom miatt, másrészt egyszerűen olyan volt mintha nem bírnám el a saját lábam, mintha valami nehéz húzná lefelé, és úgymond képtelen lennék tovább nyújtani (mint például amikor bevered a könyököd, elzsibbad a karod, és akárhogy próbálod nem tudod kinyújtani az ujjaid vagy a kezed). Akkor nagyon fájt, amikor "erővel" megpróbáltam kinyújtani, például nyújtott lábbal próbáltam ülni az ágyamba, vagy felraktam a lábam az asztalra. Másnap rosszabb volt, pedig azt hitem ha éjszaka pihentetem, nem nagyon mozgató, jobb lesz. Másnap végig úgy mentem a suliba hogy képtelen voltam kinyújtani. Aznap nem tesztem. Otthon bevettem 2 Cataflamot, mert iszonyatosan fájt. Egész délután pihentettem. Másnap mintha semmi sem történt volna. Nem tudtam teljesen kinyújtani, de mérföldekkel jobb volt mint elötte napokban, nem fájt túlzottan (nyílván fájt de az előző napokhoz képest nagyon jó volt) nagyjából rá tudtam nehezkedni. Eltelt ezután még két nap és komolyan mintha semmi sem történt volna. Beszéltem az edzőmmel, arra jutottunk, hogy biztos túleröltettem, meghúztam vagy ilyesmi, így pihenőre fogott még másfél hétig. Így végül orvoshoz sem mentem el, hiszen alig 1 hét alatt teljesen elmúlt a tünetek nagyrésze. Nem volt dúzzadt vagy lila, nem volt forró, volt eldeformálódva (nekem eleve nem is volt egyforma a két térdem). Másfél hét után mentem elmentem edzésre, azért próbáltam vigyázni, nem nagyon ugrálni. Edzésen futás közben meg-megéreztem hogy azért ez még fáj, de nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, hiszen most gyógyultam fel egy sérüléséből. Edzés után otthon, viszont már nem voltam benne biztos hogy ez nem valami komoly, ugyanis újra elkezdtek jelentkezni a tünetek. Fájt, és nem tudtam teljesen kinyújtani. Reggelre megint majdnem tünetmentes voltam, csak egy kicsit még fájt.

És ez így ment még egy-két hétig. Jól voltam, elmentem edzésre, visza jöttek a bajok, pihentetem, látszólag elmúlt, jól voltam....

Aztán kb 2-3 hete kértem időpontot ortopédushoz.


Szerintetek mi lehet a baja? Én elsőnek megnéztem a kosárlabdázok leggyakoribb térdsérüléseit, és a szallagszakadást/szallagmegynyúlást találtam. A legtöbb tünet stimmelt, de nem dagadt be, nem formálódott el a térdem, és nem álltak fenn hetekig a problémák, hanem mindíg elmúltak, nem hallottam pattanó hangot leérkezésnél, és nem éreztem i stabilitást, csak az első 2 napban. Aztán gondoltam a porcleválásra, de ott a tünetek nagyrészt nem egyezik. Ízületi gyulladásra is gondoltam, de ott folyamatos fájdalmat írnak, nekem pedig egyik pillanatról a másikra nyilaló fájdalmaim vannak.

Így hát nem tudom mi lehet, tudom hogy van rengeteg más térd betegség is, de ezeket tartottam fontosnak.

Azért érdekel hogy mi lehet a bajom, mert ha én kiválasztok eggyet, hogy nekem ez tetszik, és otthon elvégezhető gyógymódokat kezdem el hasznláni, amúgy nem megy el dolgokhoz, de kiderül hogy csak roszabbított a helyzeten, akkor nagyon utálni fogom magam.

Kérlek ha tudtok segítsetek

17 vagyok



2020. nov. 18. 17:02
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

"szóval versenyszerűen kosarazok, heti 4-5 alkalommal. Nagyjából két hónapja elkezdett fájdogálni"


Ha versenyszerűen sportolsz, akkor a csapatnak van sportorvosa, aki minden egyes csapattag egészségi állapotát köteles figyelemmel kísérni, folyamatosan konzultál az edzővel és az illetékes csapattaggal.


A sportorvosod mit mondott? Őt nem tudod elérni, hogy legalább levélben konzultálj vele?

2020. nov. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Mit mond a csapat sportorvosa...???


Remélem, nem a "bokás rém" vagy az Indexről...

2020. nov. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
Elülső keresztszalag szakadás. Engem majd év elején műtenek vele.
2020. nov. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

De van állandó sportorvosra a csapatnak, csak lévén hogy nem csak mi vagyunk nála (mármint ennél a sportorvosnál mint csapat), így ha anyit mondok neki hogy Szabó Janika vagyok ebből a kosárcsaptból, akkor sem fog mégis érni vagy ilyesmi. Sőt szerintem utálja ezt csinálni, csak azért jön el hozzánk mert fizetünk neki.

Arról hogy állandóan felméri az egészségügyi állapotukat, abban kimerült, hoyg mikor félévente eljön hozzánk el kell vinni az összes adig történt dologról (bokaficam, bordatörés, vagy akármi ami akadályozhat a sportolásba) az orvosi leletet

Szóval ez az opció kilőve

2020. nov. 18. 17:38
 5/9 A kérdező kommentje:
És az a baj hogy nekem (mint sportoló) még a sportorvos telefon száma sincs meg, sem az email címe. Az ilyenekről mindig az edzők gondoskodik
2020. nov. 18. 17:39
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
gyúró, gyógytornász sincsen...? Miféle csapat ez?
2020. nov. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
27%
És neked nincs meg az edződ telefonszáma, hogy elkérd tőle az orvos számát???
2020. nov. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
7-es, ez azért nem jó, mert ez egy valódi megoldás lenne egy mai 17 évestől. :) Sokkal racionálisabb Gyakorira írni 40 sort, idegeneknek.
2020. nov. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem véletlenül említettem korábban a "bokás rém"-et... ;-)
2020. nov. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!