Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Van itt egy ember aki kézsebés...

Van itt egy ember aki kézsebész,vagy valamilyen formában ért a témában?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok,1 éve volt egy balesetem,eltörtem a bal alkaromat,mindkét csont eltört,egy jó ideig 2db szeg tartotta össze a karom,előtte két évig edzettem (Street Workout),majd több mint fél évig gyógyultam,az orvos aki műtött,mondta hogy nyugodtan edzhetek,csak szépen lassan fokozatosan. Kicsit el van deformálódva a karom,de semmi több,ahhoz képest elég szépen vissza erősítettem. Szeptemberben újra el kezdtem ezdeni,minden jól megy,viszont alsó fogású húzódzkodásnál,ha már csak függök,elég kellemetlen,majd fájó,szúró érzést érzek a törés helyén,illetve területén,más gyakorlatoknál semmi bajom,kivéve a gyémánt fekvőnél,ott is szokott néha fájni az első pár ismétlés,konkrét válaszokat,segítséget nem nagyon kaptam. A hát,bicepsz edzés végén függök,illetve ahogy tudom,fájdalom nálkül erősítem az alkaromat,de..nem igazán oldódik meg. Szerintem az ínszalagokkal van még baj,azt tudom,hogy lassú a gyógyulás,és hogy több év is lehet,de ilyenkor mit tudnék tenni? Elvileg ha fáj,ne erőltessem,de ha csak még szokatlan neki? Fokozatosan szoktassam hozzá a karom,vagy hagyjam,és majd x hónap múlva próbáljam meg,vagy esélytelen már fájdalom nélkül alsófogásos húzódzkodásokat csinálni? Egyébként a törés után,folyamatosan szedek d vitamint,napi kalciumot,meg egyéb vitaminokat,szeretném a sérülés kockázatát minél jobban csökkenteni.


A nem ide illő kommentekre nem vagyok kíváncsi,meg a "miért bonyolítod ennyire túl" kommentekre se. Ennél rövidebbre nem tudom leírni.

További szép estét!


2020. dec. 1. 20:41
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Szivesen, majd írd meg, mit találtál.
2020. dec. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Igen, lehet óvatosan masszírozni, a gyógytornász is azt csinálta.

Le is teheted asztalra párnára a karod, míg hajlítgatod, hogy ne kelljen tartani.

Nekem a bokámmal volt ez a tornáztatás.

2020. dec. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

11, :)


12,rendben,köszönöm szépen! :) És,neked rendbe jött? Milyen,gondolom sose olyan már mint a régi :(


És egyébként,tudom fix választ nem kaphatok,de így vakon,ha tornáztatom,masszírozom,mellette még edzéssel is erősödik a karom,a jövőben,szerinted,szerintetek fog még fájni? Vagy majd szép lassan felzárkózik,és megerősödik,és nem lesz baj?

2020. dec. 1. 22:34
 14/16 anonim ***** válasza:

Sose olyan, mint a régi, és túl lassan javult.

Nekem nem volt megfelelő az orvosom, így utólag más okosabb vagyok, mit szúrt el. NEkem szalagszakadásom volt, megvarrták, és begipszelték.

Teljesen fölösleges volt a gipsz, mert merevítő is bőven elég lett volna. Ami nem engedi hajlani a bokát, tehát a szalagok fixek a merevítővel is, viszont az izület kapott volna terhelést. Gyakorlatilag az izületem ment tönkre a gipsz miatt, ezt kellett visszatornázni. Táncolok és az ottani edzés a legjobb gyógytorna, az segített a legtöbbet.

2020. dec. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

oh :/ Nekem hálistennek mindent jól csináltak,eddigi tapasztalataim szerint,lehet azért mert még gyerek vagyok,és fiatal. De a mellettem lévő felnőtt betegekkel meg úgy beszéltek mint a kutyával,érdekes ez a magyar egészségügy,nagyon sajnálom ami történt! De legalább már jobban vagy! És jobban érzed magad! Én is így voltam vele,alig vártam,h felépüljek,és újra csinálhassam azt,amit szeretek,az edzést. Én is otthon edzek,ebbe a sportba a sajáttestsúlyomat használom,van itthon minden ami kell.

Egyébként fáslizni ajánlatos edzés alatt? Volt,aki azt mondta hogy igen,mert egyben tartja az ínszalagokat,volt,aki nem tartotta jónak,mert "túlságosan elnyomja az ízületeket". Mert van itthon,a kórházból négyet is haza hoztam,tehát be tudnám fáslizni,csak nem tudom hogy van e értelme,szorosan,ne szorosan kössem meg. Volt már rá példa,mikor kipróbáltam,de nem tudom hogy hosszú távon használjam e.

2020. dec. 1. 22:56
 16/16 anonim ***** válasza:
Ahogy érzed.
2020. dec. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!