Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mitől fájhat a kezem?

Mitől fájhat a kezem?

Figyelt kérdés

Valahol a kéztőcsontomnál vagy micsodánál érzem. A jobb kezemen felülnézetből a mutatóujj és középső ujj bütyke és csukló közötti rész. Pontosan hiába nyomkodom, nem tudom belőni. Talán onnan sugárzik, ahol a két ujj csontja kiindul, a kézfején közepétől picit a csuklóm irányában. Ha rátámaszkodok, akkor is fáj. Nem elviselhetetlen, de kellemetlen. Nem emlékszem, hogy beütöttem volna bárhová is, pedig olyan érzés. Nincs bedagadva egyáltalán. Láthatatlan fájdalom... Ötlet?

Illetve itthon edzeni lehetne így? Pl fekvőzni? Az pont rátámaszkodós ugye...



2021. jan. 10. 02:35
 1/5 A kérdező kommentje:
Eltörve sosem volt. Beütve régen szerintem igen, de az már elmúlt régóta.
2021. jan. 10. 02:38
 2/5 anonim ***** válasza:
Ínhüvely-gyulladás
2021. jan. 10. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ez mennyire biztos? Mitől alakulhatott ki? Lehet terhelni?
2021. jan. 10. 03:42
 4/5 A kérdező kommentje:
Mostmár a kisujjamon az első, leghosszabb ujjpercemnél is érzem. Azon a felén, ami a vége felé van, tehát nem ott, ahol a bütykömből kinő az ujjam, hanem ahol hajlítom.
2021. jan. 10. 15:27
 5/5 A kérdező kommentje:

Egyébként megnéztem a tüneteit a fibrines és a gennyes ínhüvelygyulladásnak. Egyik sem illik rám. Ujjmozgatás közben semmit nem érzek, nem piros, nem is nyomásérzékeny.

Viszont ahogy észrevettem, ha az egyik kezem ujjvégeivel nagyon óvatosan ütögetem, akkor érzem a fájdalmat. Ha csak ráteszem a másik kezem és megnyomom erősebben, akkor semmi. Kitapasztaltam ezzel a csapkodással, hogy kb. közvetlen a csuklóm feletti résztől ered a fájdalom. Ahol az a sok apró csont van.

2021. jan. 10. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!