Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » SOS Most már örökre ilyen...

SOS Most már örökre ilyen nyomorék leszek a becsípődött derekam miatt?

Figyelt kérdés

Már 6. napja, főleg reggel okoz elképesztő fájdalmakat, nehézségeket. Konkrétan ma már ott tartottam, hogy fölhívom öcsémet, hogy emelje le a matracot az ágyról (amin én rajta feküdtem), mert az atyaúristennek sem tudtam felkelni. Végül kb. egy óra kínszenvedés után csak megoldottam valahogy. De ma már biztosan nem ágyon alszom, hanem csak matracon.


Nézegettem neten 1-2 gyakorlatot, semmit nem használtak, igaz, nem tudom mennyire csinálhattam jól egyáltalán.


Van valami megoldás, elmúlik idővel? Napközben elvagyok még úgyahogy, de ez a reggel totál katasztrófa.

Egyáltalán mi ez, tényleg derékbecsípődés, vagy valami más "derék dolog"?


2021. febr. 1. 08:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondoltál még rá hogy.. Nem is tudom esetleg elmenj orvoshoz?
2021. febr. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha ilyen "házi" módszerekkel próbálkozol - gyakorlatok, amiket nem is tudod, hogy jól csinálod-e -, meg becsípödésre eleve nem tornázni kell, mert az csak ront a helyzeten.

A földön, matracon alvás megintcsak ront rajta, semmi értelme sincs.


Aminek VAN értelme, ha elmégy orvoshoz, elöször megvizsgátatod magad, hogy tényleg becsípödés vagy esetleg vesekö, vagy egyéb, és utána meg az orvos utasításait betartod és nem barkácsolgatsz a derekadon.

2021. febr. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Menj el orvoshoz, ír fel gyógyszert, fajdcsillapitot fog és izomlazitot, vsz csináltat róla kepalkotoval felvételt, azután eldontheted, hogy mi legyen.

Menj el gyogytornaszhoz ezután, vidd a leleteidet és a gyógytornász megtalálja neked a legjobb gyakorlatokat.

1 éve gyógyultam ki, műteni akartak gerincservvel. Az 1 év gyogytorna megtette a hatását, a servem elmúlt és a környező izmaim megerosodtek. Hetente 1-2* kell tornaznom, de ez igazából semmi.

Ha kell több infó írj rám nyugodtan, szívesen mesélek, mert jó volt megúszni a műtétet :)

2021. febr. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez orvos kell. Ő ad megfelelő kezelést, gyógyszert. Hívd telefonon, és ír ki e-receptet.
2021. febr. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%

Nyugalom elmúlik. Ez idegbecsípődés nekem pontosan ugyan ilyen volt. Lumbáló azt mondaná az orvos. Nekem majdnem 1 hónapba telt mire elmúlt. Keress neten gyakorlatokat amit segítenek "nyújtan" kicsit gyorsítja a gyúgyulást. Ne feküdj egész nap mert mégrosszabb lesz.



Mit csináltál amúgy ? Én arréb raktam 2 beton oszlopot akkor megeröltettem magam és párnappal később hírtelen megemeltem valami nehezet és bumm.

2021. febr. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi miatt van, nem éreztem úgy, hogy megerőltettem magam. Először azt hittem szimplán az elhízás miatt fájhat a derekam ennyire. Korábban néha előfordult már, de az nem tartott semeddig sem.
2021. febr. 1. 10:54
 7/9 A kérdező kommentje:
Elég jellegzetes még, hogy amikor tüsszentek, minél kisebbet akarok, mert már az is fáj kissé.
2021. febr. 1. 12:22
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig fenntartom a kerdest: miért nem mész el orvoshoz?
2021. febr. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azt hiszem én nem jegeltem. Igen tüsszentéskor és köhögéskor és is beszartam. Ha hosszútávon megvan eröltetve a gerinced az is betud csípődni.

De ha eltudsz menni orvoshoz menj legalább ad rá valami kenőcsöt talán szurit hogy hamarabb elmúljon.

2021. febr. 2. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!