Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Hogyan hívjak mentőt, ha nem...

Hogyan hívjak mentőt, ha nem tudom, hogy hol vagyok?

Figyelt kérdés
Lassan indul a motoros szezon, ez már a második lesz nekem. Felvetődött bennem egy kérdés, hogy mi van akkor, ha olyan helyre elmegyek majd, amiről fogalmam sincs, hogy hol van, és történik egy baleset. Ilyen esetben hogyan hívjak mentőt? Milyen címet mondjak neki, ha kérdezi, hogy hol történt a baleset? Ilyenkor le tudják nyomozni a hívást, és oda tudnak jönni, ahol vagyok?
2021. febr. 28. 12:47
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Főutakon közlekedsz vagy erdőben? Amúgy a legközelebbi táppontot érdemes megadni, illetve az utak számozását figyelni, meg hogy melyik települést hagytad el pl. vagy gps.
2021. febr. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%
Nyugi, úgysem leszel olyan állapotban, hogy telefonálj. Majd aki rád talál, hívja őket.
2021. febr. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Életmentő applikáció
2021. febr. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ingyenes Életmentő app a híváskor automatikusan továbbítja a pontos helyzetedet a mentők felé.
2021. febr. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
15%
Ha nem tudod hol vagy inkább ne is menj el...
2021. febr. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

1, rendes utakon közlekedek, nem nagyon szoktam erdőben menni.


2, Arra gondoltam, hogyha odaérkezek egy balesethez, akkor másnak hogyan hívnék.


3, 4, Köszönöm az ajánlást! Már le is töltöttem. Sose tudhatja az ember, hogy mikor lesz rá szüksége.

2021. febr. 28. 13:49
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Legtöbb okostelefonon már tudsz hívás közben mást is csinálni. Kihangosítod és közben megnyitod a Google Maps-t vagy Wazet vagy épp amit szoktál használni és elmondod a diszpécsernek hol vagy nagyjából. Erdőben, hegyekben pedig ugyan így csak a koordináták alapján meg tudják mondani hol vagy. Ha van térerő akkor GPS műhold is.
2021. febr. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
83%
Bekapcsolod a GPS-t, meg a Google térképet, problem solved.
2021. febr. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!