Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Megégettem magam a tepsivel,...

Megégettem magam a tepsivel, heget fog hagyni?

Figyelt kérdés
Egy kisebb égési nyom van most rajtam. A baleset után hideg víz alá tartottam, meg jegeltem a felületet. Nem annyira vészes, de azért látszik az égés nyoma. El fog múlni? Mivel kezeljem még?

2021. márc. 7. 20:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Forró olaj ömlött az ujjamra borzalmasan fájt egy teljes napig és csúnyán nézett ki, de végül 1 hónap után nyomtalanul begyógyult.
2021. márc. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bepanthen, Soducream
2021. márc. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
*sudocream
2021. márc. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2-3 napig kenegesd Fenistillel, amíg a gyulladás-égés kicsit kiszűnik, aztán valamilyen hámosítóval, ahogy fent is írták Bepanthennel vagy hasonlóval. Néhány hétig látszani fog, de nem valószínű, hogy maradandó nyomot hagy.
2021. márc. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
El fog múlni, nekem a fél tenyérnyi égett folt is elmúlt, pedig ott már egykét hólyag is volt, de nyoma se maradt. Aloeverával kentem,de nyilván más is jó az égésre.
2021. márc. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Engem égetett már meg hőlámpa, kemence amikor véletlenül meglöktek... Amikor hozzáérsz valami forró dologhoz ösztönösen elengeded, így az égés nem érint mélyebb területet. Akkor van gond ha valamit magadra borítasz ami forró ès folyékony. Amúgy az aloevera spray a legjobb. Közvetlenül égés után a Phantenol (remélem jól írom) spray.
2021. márc. 8. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2021. márc. 9. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!