Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ebben az esetben mi lehet a...

Ebben az esetben mi lehet a halált kiváltó ok?

Figyelt kérdés

Tegyük fel valaki leesik a lépcsőről, beüti a fejét amin keletkezik egy nagy pukli. Ezután nincs semmi baja (tehát nem történt sem eszméletvesztés, semmi) és elmegy dolgozni. Munka közben sincs semmi tünete (se szédülés, se hányinger, semmi ami problémára utal)


Még aznap este megtörténik az, hogy egyszercsak összeesik és az életét veszti az illető.



Ilyen esetben mi lehet a halált kiváltó ok?

Biológia házihoz kell egyébként a válasz. Épp az idegrendszer a téma és a tanár feladta ezt házinak.



2021. márc. 22. 12:49
 1/3 anonim ***** válasza:
56%

Agyzúzódás, az agy olyan lesz, mint egy kása, az idegrostok teljesen elszakadnak egymástól, de idő kell, hogy elhaljanak, így a balesetet követően az egyén jár-kel, teljesen tudatánál van, majd órákkal később összeesik és meghal.

Egyébként a CSI: Miami helyszínelők egyik része is bemutat ilyen esetet, egy autóbaleset résztvevőjét.

2021. márc. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


Gondolkodtam egyébként én is ezen de én arra tudtam gondolni, hogy becsapós kérdés és nem az idegrendszernél kell keresni a problémát, ugyanis az idegrendszer szabályoz szinte mindent és egy halálos agysérülés következtében minimum valami tünetnek jelentkeznie kellett volna.


Na de akkor jó, hogy megkérdeztem :)

2021. márc. 22. 12:56
 3/3 anonim ***** válasza:
epiduralis vérzés
2021. márc. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!