Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mennyi idő, hogy újra be...

Mennyi idő, hogy újra be tudjam hajlítani az ujjaimat?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Félig levágtam a hüvelykujjamat a köröm közepénél úgy, hogy nyílt törés is lett. Már több mint hat hete sínben van. Nehezen tudom mozgatni a többi ujjamat is, mert sokáig nem mozgathattam a kötés miatt, meg hogy kihatott az ujjamra a mozgatással járó fájdalom. Meddig lesz még berozsdásodva a kezem, az inak mikor lazulnak el annyira, hogy ne húzódjanak. Van tapasztalatotok?

2021. ápr. 1. 17:12
 1/3 anonim válasza:

Saját tapasztalatom nincs, viszont az egyik rokon lecsapta az ujja végét egy összecsuklott vasszékkel. Neki is sokáig tartott, amíg mozgatni tudta az ujját normálisan, kb 2 hónapig egyáltalán nem tudta.

Neki ezért problémája is lett, mert letapadtak az izmok, azt fel kellett "piszkálni" orvossal. Ez az egész gyógyulási folyamat neki kb. 7-8 hónapig tartott. Nem tudom, hogy neked mennyi hiányzik az ujjadból, de ő az utolsó ujjpercét teljesen levágta. A mai napig húzódik neki, amikor be akarja szorítani ökölbe, de 2 évvel később már "viszonylag", hozzá képest normális.

2021. ápr. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Nem hiányzik, visszavarrták és szerencsére megmarad. Ha tudtam volna, ha mondják a dokik, hogy néha mozgassam az ujjaimat, lehet, hogy most olajozottabban menne.
2021. ápr. 6. 13:33
 3/3 anonim válasza:

#1 vagyok ismét:)


Esetleg megpróbálhatod picit feszíteni össze a másik kezeddel, természetesen csak millimétereket és csak úgy, hogy ne fájjon! Lehet, hogy folyamatos pici szorításokkal segíthetsz az izmoknak.

A törés komoly dolog, lehet, hogy az orvost kéne megkérdezni, ha ebben a helyzetben tudod. Biztos jobban tudja, mint mi, orvosi diploma nélkül:)

Mihamarabbi gyógyulást kívánok!

2021. ápr. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!