Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Egy orvosi klinikán dolgozom...

Egy orvosi klinikán dolgozom takarítóként! Történt egy olyan eset, hogy munka közben megszúrta a lábamat egy használt injekció, aminek a tűje az egyik szemeteszsákot átszúrva észrevehetetlenül állt ki. Többi lent....?

Figyelt kérdés
Az a szörnyű hogy nem is beteg, hanem orvos dobta ki a kórtermi kukába így az injekciót biztonságos elcsomagolás nélkül! Hívtam a háziorvost az ügyben, aki elküld labor vizsgálatra, de mondta hogy szóljak a munkáltatónak hogy a munkahelyi üzemorvossal járjanak el az ügyben. Szóltam neki, de azt mondta hogy ő nem tud és nem is akar csinálni semmit, intézzem én a háziorvosommal, amúgy is jártak már így többen a cégnél, ők is így intézték. Az orvosom szerint a labor egyáltalán nem biztos hogy ki mutat majd valami fertőzést. Félek, mert nem tudom kit, milyen beteget szúrtak meg azzal a tűvel. Hova tudok ilyenkor fordulni?

2021. ápr. 6. 17:36
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Infoként írom: szerológiai vizsgálaton kell részt vennem, ami azt jelenti hogy 3x kell vért vetetnem külömböző időpontokban. Az elsőt a balesettől számított 72 órán belül.
2021. ápr. 7. 09:43
 12/16 A kérdező kommentje:

Felhívtam a munkáltatómat, kialakult köztünk egy vita, mondtam hogy jegyzőkönyvet kell hogy vegyen, és üzemorvoshoz küldenie. Ő azt felelte hogy nem ír semmit, és nem küld sehova, nem az ő dolga, oldjam meg a háziorvosommal, amúgy is már sok ilyen eset történt a cégnél, és ő soha nem csinált semmit (még súlyosabb sérülésnél sem), mindig maguknak oldották meg a dolozók. Ja, és hogy amúgy is csak akkor kellene jegyzőkönyvet venni, ha bebizonyosodna hogy elkaptam valami fertőzést. Aztán közölte, hogy küld majd valakit pár napra helyettem, amég én intézkedek, tanítsam majd be. Szerintetek?

Ezt a beszélgetést rögzítettem!

Mivel sietni kell a vizsgálattal, elmentem laborra a háziorvosom által, ő is és a vérvételnél dolgozók is ki vannak akadva a munkáltatómra. Felvették a kapcsolatot a munkahelyemmel, mert ugye az is orvosi rendelő, és úgy néz ki hogy velük iratnak egy jegyzőkönyvet az esetről.

2021. ápr. 8. 09:09
 13/16 anonim ***** válasza:
Köszönjük a tájékoztatást. Helyes,hogy lesz jegyzőkönyv, ez mindenképpen téged véd egy esetleges betegség, fertőzés esetén.
2021. ápr. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet azóta? Sikerült kizárni az esetleges betegségeket?
2021. jún. 12. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Igen, voltam egy szerológiai vizsgálaton, és nem betegedtem meg, hála Istennek! Azt a munkáltatói társaságot azóta ott hagytam. Köszi az érdeklődést!
2021. jún. 12. 09:49
 16/16 anonim ***** válasza:
A szerologiai vizsgalat ilyenkor fontos,rogton aznap,hiv es hepatitis b c . Nalunk ezt neznek eu intezmenynel. Tobb koros vervetel. Nagyon kell figyelni sajnos.
2021. jún. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!