Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Okozhat hízást a kevesebbszer...

Okozhat hízást a kevesebbszer többet evés? Bővebben lenn.

Figyelt kérdés
Pontosan 5 kg-mal vagyok több, mint 1 éve ilyenkor. Az ételeken, mozgáson stb nem változtattam, egészségügyi problémám nincs, nem valtozott semmi. Rengeteget gondolkodtam es valamit megis találtam... Akkor naponta többször ettem, mar reggel ébredés utan is. Most kevesebbszer eszem többet es általában 11-dél körül eszem eloszor. Kizárólag ettől hizhattam ennyit 1 év alatt? A szervezetem elkezdett raktározni? Előre is köszönöm a válaszokat! :)
2018. aug. 31. 19:26
 1/1 anonim ***** válasza:

Csak a kalóriatöbblet hizlal. Én jóformán csak napi 1, esetleg 2 közeli evéssel tudok fogyni, hacsak nem mozgok rengeteget. Mivel több étkezés nekem automatikusan sokkal több kalóriát hoz. De ha csak késő este ennék, akkor kiéheznék és lehet, hogy túlenném magam, plusz rosszul is esne.

A párom is 2 evéssel fogy, 3-mal súlyt tart vagy hízik. Sokan vagyunk ilyenek, de van, akinek érdekes módon a sok kisebb evés a laktatóbb és megfelelőbb kalóriabevitelt adó, no és persze jobban eső.


Nagyon sokan élnek napi egy vagy két étkezéssel, sokuk remekül fogy, mások súlyt tartanak vagy izmot növelnek. Nem ezen múlik, hanem a napi összbevitelen s az ember igényein, hogy mi történik a testünk összetételével.


A test természetesen képtelen a hiányból raktározni, ahhoz többlet kell. Talán az anyagcsere lassulására gondolsz, de ahhoz több napos koplalás kell, a napi egy-két evésnél nem történik meg, ezt magam is tapasztaltam. Az anyagcserém nem változik attól, hogy napi 5, 3, 2 vagy 1 étkezésem van s olvasmányaim alapján ez természetes is.

2018. aug. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!