Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Tegnap este kimentem a kutyámh...

Tegnap este kimentem a kutyámhoz hogy odaadjak neki egy kis csontot, kézből akartam neki odaadni és elég kis mohó és véletlenül ráharapott az ujjamra. Tegnap forró volt az ujjam meg lüktetett vérezni nem vérzett, de fáj.Lehet valami bajom?

Figyelt kérdés

2021. jún. 1. 11:14
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Akkor csereld le az allatorvost, mivel kotelezo evente a veszettseg elleni. A kombinalt oltas meg azert szinten nem egy hulyeseg, ezt is javasolt evente beadatni, de ez nem kotelezo.
2021. jún. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Jolvan! Ezért nem fogom lecseréltetni mert egyébként nagyon sok mindenben segített.
2021. jún. 1. 13:14
 13/17 A kérdező kommentje:
Csak aggódtam gondoltam ra kérdezek:(
2021. jún. 1. 13:22
 14/17 anonim ***** válasza:
Nem a veszettsegtol kell tartani, hanem a kutya szajaban levo bakteriumoktol. Tetanus emlekezteto jo ilyenkor, amugy fertotleniteni kell. Aznap meg nem lehetett begyulladva, csak maga a harapas luktetett. Ha kesobb gyanus, akkor menj orvoshoz.
2021. jún. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, hogy véletlen, v. direkte. Az orvosnak meg a bizonyítvány kell, és nem az, hogy mit mondott anno. Különben meg én nem aggódok a te kutyád oltási könyvéért. Azt neked kell...
2021. jún. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszokat!
2021. jún. 1. 16:38
 17/17 anonim ***** válasza:

Attól még, hogy a kötelező meg ajánlott oltásokat megkapta a kutya, akármilyen baktérium is lehetett a szájában, ami most az ujjadba került.

Ha nem csökken a gyulladás, keresd fel a sebészeti szakrendelést, mert peches esetben fel kell tárni a sebet, és antibiotikumra is szükséged lehet.

Persze valószínűbb, hogy az immunrendszered megbirkózik a kórokozókkal, de ez előre nem vehető 100%-ig biztosnak.

2021. jún. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!