Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Beleléptem egy egyáltalán nem...

Beleléptem egy egyáltalán nem rozsdás szögbe mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ki mostam vízzel és kézfertőtlenítővel (mert más nincs itthon) es egyáltalán nem csípett, nem annyira mély a seb, de azért nem csak a bőr sértette fel, mit tegyek?

2021. jún. 18. 10:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Jól tetted, hogy kitisztítottad. Egyelőre más teendőd nincsen, vigyázz hogy ne kerüljön bele szennyeződés, és figyeld. Ha elkezd nagyon pirosodni, bedagadni, akkor menj el orvoshoz (de nagy eséllyel nem fog)
2021. jún. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ :D
2021. jún. 18. 10:55
 3/22 A kérdező kommentje:
Az baj ha szivárog belőle valami víz szerű folyadék, nagyon lassan és nagyon kis mennyiségben?
2021. jún. 18. 10:56
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Betadine oldatot tegyél vattára és nyomkodd rá. (Ha van otthon)

Más nem nagyon tudsz, a lényeg, hogy ne zárd el a sebet, de ne kerüljön bele kosz vagy por.

2021. jún. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha kezd csúnyább lenni sűrgősségi, azonnal
2021. jún. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

#3


"Ha tiszta folyadék folyik ki a károsodásból, ez biológiailag normális. A nyelve a latin nyelvről tiszta víz. A tudósok és a filozófusok a test szennyvízrendszerének nevezték. Ez az átlátszó folyadék, közismert nevén ichor, részt vesz a szövetek megtisztításában az elhalt sejtekből, mikrobákból, szennyezésből, patogén baktériumokból.



Színtelen viszkózus folyadék, amely általában a sebből folyik ki, a test belső környezetének biológiai nedvessége. A szövetkárosodás helyén váladék alakul ki. A sérült területen lévő kapillárisok növelik kapacitásukat. Egy tiszta folyadék, amely kifolyik, beborítja a szövetet, lemossa az idegen mikroorganizmusokat, megakadályozva a fertőzéseket. A nyirok kifolyásának helyén átlátszó film képződik, amely megvédi a sejteket a külső környezettől."

2021. jún. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
És érdemes lenne letapasztani sebtapasszal?
2021. jún. 18. 11:00
 8/22 anonim ***** válasza:
Van otthon Laukoplast? Az alatt kap levegőt
2021. jún. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Szerintem nincs
2021. jún. 18. 11:04
 10/22 anonim ***** válasza:
Tegyél rá vattát és ragaszd le (ha nincs olyan ragasztó,amit ilyenre szokták használni,jó lesz a cellux is).
2021. jún. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!