Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Beleléptem egy rozsdás szögbe?...

Beleléptem egy rozsdás szögbe? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Beleléptem egy rozsdás szögbe átszúrta a cipőt és nagyon nagyon picit beleállt a lábamba. Talán egy csepp vér ha volt, zoknin átütött talán 1 mm es vércsepp, de hazajöttem betadinnal bekentem, szinte nem csípte, pálinkával is leburítottam, akkor se csípte. Néha meg picit nagyon picit elkezd fájni, csak a ponton.De csak egy minimális annyira minimális pont. Szükséges a doki vagy nem? Ahol megszúrt nagyon pici a pont alig lehet látni

2021. jan. 31. 11:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
80%
Egy Tetanusz nem ártana...!
2021. jan. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
76%
En azért biztos,hogy beadatnék egy tetanuszt, mivel rozsdás volt a szög is.
2021. jan. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
48%
A tetanusz bakterium anaerob, azaz oxigen nelkuli kornyezetben szaporodik, mély, szúrt sebben. Ha a tied felületi, alig latszik, akkor eleg az azonnali fertotlenites. Nyaron felujitas kozben ugyanigy 3 szög minimum felsertette a talpam es meg elek, orvos nem latott.
2021. jan. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
3as vagyok, ennyi erovel egy kis horzsolassal is szaladhatnank tetanusz oltasert, mert a föld, homok, por mind tartalmazhat tetanusz bakteriumot.
2021. jan. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
46%

A tetanusz különben sem úgy működik, hogy “adassunk be egyet” minden szíre szóra.


Az oltástörténet alapján az orvos eldönti hogy szükséges-e. Manapság 5 évig véd kb. Addig pedig nem kell új.

2021. jan. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
45%
4-es (3-as): pont ezért szokták az évenkénti tetanusz oltást ajánlani azoknak, akik gyakran kertészkednek.
2021. jan. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

1-es vagyok:

Szerintem meg az orvos a "Szögbe léptem" hallatán simán be fogja adni. Jobb ezzel nem szórakozni!

2021. jan. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
64%

Ja, hogy itt most azt kell mondani hogy azonnal tetanusz. Különben lepontoznak a tetanuszrajongók.


Biztos az orvosom az aluliskolázott, amikor a rozsdás szög után elmentem, mire mondtam neki hogy nem emlékszem hogy kaptam volna az utóbbi 20 évben, akkor adott egyet, és azt mondta most 5 évig védve vagyok és addig most nem kell.


De hát az aljanép ezt jobban tudja, mert hát macanéni a falu bölcse is megmondta.

2021. jan. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat, egyelőre nem megyek mert nem fáj semennyire csak ha ránehezkedek akkor picit, szüleim azt mondták nem szükséges szerintük, mert nem állt bele csak épphogy megszúrt, de minimálisan vérzett.
2021. jan. 31. 12:47
 10/22 anonim ***** válasza:

8-as:

Saját magadnak mondasz ellent...

2021. jan. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!