Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Megkapott egy kutya. Nem fáj,...

Megkapott egy kutya. Nem fáj, nem vészes, de sárgállik a bőr a seb körül. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

48 órával ezelőtt történt. Tulajdonképp csak felszíni sérülés, alig vérzett, és az a kis fájdalom is rég elmúlt már. De észrevettem, hogy sárgállik a bőr a seb körül. Ez mit jelenthet?


[link]



2021. jún. 21. 18:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Véraláfutás

Be volt oltva?

Te mikor kaptál tetanuszt utoljára?

2021. jún. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Városban történt, a gazdája ott volt mellette. A kutya pórázon volt, és visszarántották, amikor túl közel jött, de én ott akkor igazából az ijedtségen kívül nem éreztem semmit, csak 10-15 perc múlva tudatosult, hogy valami történt, és akkor sem fájdalmat, inkább valamiféle csípést éreztem a lábamon. A nadrág miatt nem is láttam a sebet, csak otthon. Valószínűsítem, hogy be volt oltva. Megkérdezni már nem tudtam.


Én tetanuszt sohasem kaptam.

2021. jún. 21. 19:26
 3/12 anonim ***** válasza:

Hogy a szarba ne kaptál volna tetanuszt, kötelező oltás, 11 évesen kaptad az utolsót?

Hány éves vagy?

2021. jún. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ja, hát a gyerekkori oltásaimra név szerint nem emlékszem már, de megkaptam a kötelezőket, az biztos. Ha tetanusz is köztük volt, akkor azt is.


De amúgy ha kötelező, akkor miért kérdezel rá? 😀 Hisz akkor mindenki megkapta.

2021. jún. 21. 20:31
 5/12 anonim ***** válasza:
azt kérdeztem mikor kaptál utoljára? hány éves vagy? ha több, mint 5 éve kaptad (elmúltál 16), akkor rohadt gyorsan menj orvoshoz azzal a harapással
2021. jún. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
te orvos vagy amúgy?
2021. jún. 21. 21:36
 7/12 anonim ***** válasza:
nem, csak tanultam biológiát pár évig főiskolán
2021. jún. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
ahogy nézem 11 évesen kaphattam utoljára
2021. jún. 21. 21:38
 9/12 A kérdező kommentje:
Most ugye nem azt mondod, hogy mindenkinek, akit megkap egy kutya, tetanusz oltást kell beadni?
2021. jún. 21. 21:40
 10/12 anonim ***** válasza:
de
2021. jún. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!