Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ilyet tapasztaltatok már...

Ilyet tapasztaltatok már leégésnél?

Figyelt kérdés

Pár hete leégtem a munkámból adódóan. Annyira, hogy a hámlás azóta még csak most múlt el mindenhonnan. A csuklóm viszont nagyon fájt, megdagadt és mély ráncok lettek benne. Elmúlt a pirosság, nem fáj már, nem is hámlott ott le. Viszont még mindig “vastagabbnak” tűnik a bőr és ahogy mozgatom mély ráncok rajzolódnak ki. Ez idővel múlik majd? Vagy lehetséges, hogy egy leégés ennyire károsította volna mélyen a bőrt? Olyan redős, hogy az izzadság megáll benne. Nem érzékeny és folt sincs rajta.

Tapasztaltatok már ilyet? Nekem ez az első és nagyon nem örülök neki. Azóta hosszú ujjú vékony ingben megyek csak ki a napra.



2021. jún. 27. 19:37
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

Sokan nem gondolják de a napégés okozhat olyan fokozatú égést is mint a tűz!

Lehet hogy a bőröd ödémás lett. Semmilyen kenőcsöt nem használtál rá? Szerintem el kellene menni orvoshoz vagy bőrgyógyászatra ezzel. Bár igazából azonnal kellett volna.

2021. jún. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Voltam bőrgyógyásznál, nem mondott rá semmit. Írt fel gyulladás csőkkentő sprayt meg ilyen napozás utáni krémet ajánlott, az volt is itthon és kenegettem is vele. Én is arra gondoltam, hogy ödéma, de nem érzek benne vizet, sem feszítést.
2021. jún. 27. 20:00
 3/4 anonim ***** válasza:
Munkából kifolyólag?
2021. jún. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, kint dolgozunk a szabadban.

Ha süt a nap, ha esik az eső akkor is. Ne kelljen már a fél életemet leírni.

2021. jún. 27. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!