Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Gennyes ínhüvelygyulladás...

Gennyes ínhüvelygyulladás esetén kinek mit csináltak a kezével?

Figyelt kérdés
Engem műteni akarnak.

2021. szept. 6. 11:24
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Műtik vagy levágják.
2021. szept. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha gennyes, azt csak feltárással, műtéti úton lehet gyógyítani.

Én tavaly mindkét kezemmel átmentem ezen 5 hónap eltéréssel.

Először a bal volt gennyes, nagyon fájt, duzzadt. Háziorvos beutalt a kórházba, ahol megállapították mi a baj és rögtön gipszbe tették, kiírtak műtétre 1 héttel későbbre. Arra készülj, hogy dolgozni nem tudsz, kiírnak táppénzre, olyan gipszet tesznek fel, amiben nem tudod használni a karod, az összes ujjadat gipszelni fogják.

Műtét alatt bemetszik az inhuvelyt és antibiotikumot tesznek bele, mossák gyakorlatilag, hogy a genny kijöjjön.

Egy éjszakát kellett maradni, mert infúziót kapsz, antibiotikum az is.

Műtét után még gipszben leszel hetekig arra számíts, ez eltérő meddig, orvos es allapotfuggo. Egyik kezem 3, másik 4 hétig volt gipszben.

2021. szept. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Műtét tuti. Nekem januárban volt. Ugyanez szinte, mint előző válaszolónak.

Január 5-én diagnózis, 15-én műtét, műtétig gipsz, ugyanez az ujjaktol konyekig érő, fel is kötik, használni nem szabad, de nem is tudod.

Átmosás volt nekem is, műtét után ugyanúgy gipsz, ami nekem összesen 6 hétig volt fent (műtét előtt 10 nap, utána még 5 hét).

Táppénz 12 hét volt, gipszlevétel után még fáslit kellett hordani meg gyógytorna volt, azt nem tudom már hány alkalom.

2021. szept. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nekem magánorvos adta a beutalót kórházba. De gipszet nem említett :O

Annyit mondott, hogy holnapig fáslival rögzíti és felköti, azt hordjam.. és ezt műteni kell, a kórházban majd elmondanak mindent.

2021. szept. 6. 11:51
 5/7 anonim ***** válasza:

Magándoki nem tud gipszelni, valószínű ezért nem azt kaptál. Ha bemész a kórházba és tényleg gennyes, akkor viszont műtétre fognak kiírni és nagy rá az esély, hogy gipszbe is tesznek.

Ezzel mást nem lehet csinálni mint műtét és pihentetés. Nem véletlenül kötözött be és kototte fel addig a karod hogy ne használd.

2021. szept. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Értem :(

Akkor erre készülök. Bár gipszet nagyon nem szeretnék főleg ilyen nagyot újakkal együtt. Az muszáj?

És ez a műtét pontosan mit takar, hogy mossák ki a gennyet? Utána haza lehet jönni?

2021. szept. 6. 13:31
 7/7 anonim ***** válasza:

Gipsz muszáj. Én is próbáltam megúszni mar műtét előtt is, de mindenkinek begipszelik.

Bemetszik az inhuvelyt és egy kis csövet vezetnek bele. Azon át öblítik ki a gennyet, úgy hogy antibiotikumot tesznek a csőbe, ami megy bele az ínhüvelybe.

Haza nem engednek addig, amíg a cső bent van. Gipszsínbe rakják a kezedet és abból látod majd a csövet lógni.. bent nekem óránként ment az öblítés, 3 napot kellett bent lenni. Addig nagyon nem lehetett mozgatni a karomat, rajta lesz egy párnán és amíg mossák, úgy kell lenni.

Ha kiveszik a csövet, kapsz egy körkörös gipszet és ha rendben vagy, nem dagad a kezed, akkor mehetsz haza.

2021. szept. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!