Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ínhüvelygyulladásra jó a...

Ínhüvelygyulladásra jó a gipsz vagy csak időhúzás?

Figyelt kérdés

Inhuvelygyulladas miatt vagyok már 1,5 hete gipszben. 4 ujjam és konyekig a karom.

Dolgozni nem tudok, táppénzen vagyok.

A gipszelés végső megoldás volt, semmi nem segített, ezért egyeztem bele, hogy gipszbe tegyék.

Az orvos és a gipszelő orvos is azt ígérte hogy higyjem el érezni fogom a javulást, a gipsz segíteni fog, nem fog fájni.

1,5 hete tettek gipszbe, pihentetem, nem lógatom, nappal felkötve hordom, éjszaka párnára teszem a gipszet.

Mégis érzem.

Mennyi idő után fog ez javulni?

Elbizonytalanodtam, jól tettem e, hogy engedtem begipszelni.

Azt sem mondta az orvos mennyi ideig leszek gipszben, 3 hét után kell majd visszamennem.

El vagyok keseredve, fáj és a gipsz is nagyon rossz :(



2021. júl. 20. 13:07
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
Gondolkodom, hogy elmegyek magánorvoshoz és kérem a gipsz levételét és a vizsgálatot. Ő leveszi rólam a gipszet vagy mindenképp a kórházba kell visszamennem?
2021. júl. 20. 13:12
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Milyen gipszed van? Le is fotózhatod tőlem. A lényeg, hogy én zárt gipszet kaptam, körköröset, 2 hónapra. Semmit nem csinálhattam benne. Nem gyógyít semmit a gipsz, csak kiköt, akadályoz hogy ne használd. Pl töréskor amennyire a gipsz engedi lehet használni lábat kezet. Itt egyáltalán ne tedd...
2021. júl. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Nem tudom milyen az hogy zárt gipsz, nekem olyan, hogy le kell majd vágni, magamtól levenni nem tudnám.

Csinálni nem tudok semmit, ujjaimat is gipszbe tették és az egész kezemet konyekig. Felkötve hordom, nem mozog semmit.

2 hónapra?

És neked előre mondta az orvos, hogy most 2 hónapig gipszben leszel?

Én 1,5 hete vagyok így, de már nagyon nehezen viselem.

2021. júl. 20. 13:21
 4/32 anonim ***** válasza:
Nekem mondta igen. Mi a nehéz benne? Igen, az ujjadnak sem szabad mozognia
2021. júl. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:

Nekem is be kellett gipszelni inhuvelygyulladas miatt, mert semmi nem segített, csak a teljes nyugalomba helyezés.

Én magánorvoshoz jártam, ő mondta ki végül, hogy gipszelni kell, írt beutalót a kórházba és ráírta a papírra, hogy kéri a vizsgálatot és javasolja gipsz felhelyezését.

Nagyon nem akartam.. de muszáj volt.

Kórházi orvos engem először 3 hétre gipszelt ujjak és konyekig szintén.

Amire számíts, hogy 3 hét után nem leveszi csak átgipszel és megmondja mikor menj vissza.

Nekem kb 2-3 hét volt az, amíg még fajt és utána már nem.

Összesen 6 hétig voltam gipszben.

2021. júl. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Egy kézzel csinálni mindent. A gipsz is rossz, nem kényelmes, nehéz.

1,5 hét alatt nem hozzászoktam, inkább egyre rosszabbul érzem benne magam.

2021. júl. 20. 14:50
 7/32 anonim ***** válasza:
1-es vagyok: Pedig ez ilyen, persze, hogy nehéz, nekem izzadt, büdi volt és töredezett.
2021. júl. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
Nekem is ennyi időre gipszelték be. Sajnos csak ez segít ilyenkor.é
2021. júl. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:

Nekem könyöknél van a gyulladás. Beutalóm van a kórházba. Be fogják gipszelni? De könyököt hogyan?

Most fásli van rajta.

2021. aug. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Ki utalt be a kórházba?

Próbáltál rá gyulladáscsökkentőt szedni vagy kaptál injekciót és pihentetni?

Pihentetés alatt azt értem, hogy fáslizni, nem mozgatni.

A gipszelésnél nem a gipsz gyógyít, hanem a mozdulatlanság miatt tényleg pihen és így megy le a gyulladás.

Könyököt ugyanúgy gipszbe teszik. Kézfejtől vállig fognak gipszelni, ha arra kerül a sor. Nekem volt emiatt 4 hétig gipszben a kezem.

2021. aug. 29. 12:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!