Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Sikerült magam leégetni...

Sikerült magam leégetni vízzel, mire számíthatok, mivel kezeljem?

Figyelt kérdés

Tegnap történt, kb egy cm lehet a sérülés helye a karomon. Volt hólyag de tegnap kilyukadt. Fertőtlenítettem és bekötöztem.

Fájdalom nem igazán van. Az kicsit aggaszt, hogy a sérülés körül kicsit piros körbe. Ez már igényel orvost?


2022. máj. 5. 22:54
 1/5 gublug ***** válasza:
31%

A seb gyulladása miatt piros a bőröd. Fertőtleníteni sem kellett volna, mert forró víz volt. Az már fertőtlenít.

Népi gyógymód, hogy égésre tejfölt, vagy zsírt tesznek egy időre. De a tiedre már az sem kell. Ha nem muszáj be se kötözd. A levegő jobbat tesz neki.

2022. máj. 6. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%

Ha van Aloe Vera géled, az segíti a (nyom nélküli) mielőbbi gyógyulást.

Nem igényel orvost.

2022. máj. 6. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%
Nem kell rá semmi, csak steril kötés ameddig sebes, ne fertőződjön el. Amikor én elégettem a kezem gyógyszertárban adtak rá direkt égésre való sebtapaszt.
2022. máj. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Főzés közben sok égésem volt már, hol forró olaj, étel, sütő, 1 centinél jóval nagyobbak, mind gond nélkül begyógyult. Steril kötés rá és türelem, égési seb elég lassan gyógyul.
2022. máj. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, úgy tűnik a az aloe gél segít. Már szebb mint volt.
2022. máj. 9. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!