Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Lehet, hogy lenyeltem egy...

Lehet, hogy lenyeltem egy pókot vagy valami bogarat. Lehet valami bajom,meghallhatok? Allergiás reakció?

Figyelt kérdés
Feküdtem a hátamon az ágyon,a haverokkal beszéltem, úgyhogy nyitva volt a szám. Éreztem, hogy mintha valami a torkomra esett volna, azonnal kiköptem valamit,majd a fürdőben még egy kicsit, valami fekete lábak voltak, összenyomtam és egy kis vér volt talán (?). Úgy érzem, hogy lenyeltem valamennyit. Meghallhatok,vagy lesz valami bajom? Egyenlőre megvagyok,de később is? Légyszi, segítsetek.
2022. júl. 4. 22:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmi bajod nem lesz. Ha esetleg le is nyelted, a gyomorsav már elrendezte.
2022. júl. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. :) De még annyi, hogy akkor is,ha valami nagyon mérges pók volt, vagy valami nagy mérgű rovar?
2022. júl. 4. 22:58
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon nincsenek ilyenek szabadon.
2022. júl. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Olyan a szobám,mint egy állatkert. Nemrég volt tégláig leverve,a felújítás alatt nem is laktunk benne,sok rés is volt. Lehetséges, hogy akkor másztak be és megtelepedtek? Láttam hangyákat, vörös pókot,fekete pókot,egy nagyon fura rovart, amiről kiderült, hogy ártalmatlan, kaszás pókok, szóval tényleg komoly szállás. :)
2022. júl. 4. 23:01
 5/11 anonim ***** válasza:

Tavaly nyáron köhögni kezdtem és beszívtam 1 legyet, a torkomon akadt, úgy hánytam ki végül... bajom nem lett.


Ha allergiás reakció lehetne, már éreznél valamit, hogy vagy azóta?

2022. júl. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Z003 ***** válasza:

Vannak a mérges dolgok mint például a kígyók vagy a pókok, és vannak a mérgező állatok például a gömbhal. Ha megeszel mondjuk egy mérges pókot akkor nem lesz semmi bajod, mivel a mérgük csak a véráramba vagy a szövetbe jutva fejti ki a hatását, a gyomorban gyorsan hatástalanná válnak.


Mellesleg Magyarországon nem nagyon élnek nagyon erős mérgű pókok vagy rovarok. Persze élnek nálunk is leső vagy darázspókok, amiknek elég csúnya a csípése de csak a legritkább esetben okoznak komolyabb gondot.

2022. júl. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, kicsit még félve mondom, hogy megvagyok,de jól vagyok.
2022. júl. 4. 23:08
 8/11 A kérdező kommentje:
Meg amúgy ilyet olvastam, hogy az emberek életükben többször is nyelnek le pókot a tudtukok kívül.
2022. júl. 4. 23:09
 9/11 A kérdező kommentje:
Meg olyat, hogy lepetézik valahol a testemben, és pókok lesznek bennem, és másznak ki. Ez ugye nem igaz?
2022. júl. 4. 23:17
 10/11 anonim ***** válasza:
72%
Aludj inkább. 🙂
2022. júl. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!