Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Lett egy mély vágásom a...

Lett egy mély vágásom a lábamon, és 6öltéssel összevarrták. De nem kaptam időpontot arra, mikor kivennék a cérnát a lábamból. Az akkor magától feloldódik, vagy vissza kell mennem mindenféleképp?

Figyelt kérdés
2022. júl. 6. 18:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el a zárójelentést, abban benne kell lennie.
2022. júl. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Elképzelhető, hogy magától felszívódó, manapság már egész sokszor használják. Viszont szerintem ettől függetlenül vissza szoktak azért hívni kontrollra, hogy ránézzenek, hogyan gyógyul. Legalábbis tesómat is visszahívták úgy is, hogy neki is felszívódó volt. Nézd meg esetleg a zárójelentésed, hátha csak elfelejtette mondani a doki, azon viszont rajta kell lennie.
2022. júl. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kontroll vizsgálat biztos van.
2022. júl. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#2 Bőrbe nem rakunk felszívódó fonalakat (okkal). Felszívódó öltéseket csak belülre használunk, bőr zárására mindig nem felszívódó fonalat kell használni!

Kedves kérdező: nézd meg az ambuláns lapot, mi szerepel a javasoltak, illetve kontroll feliratoknál. Elképzelhető, hogy 7-10 nap múlva a háziorvosodhoz kell menni varratszedésre (már ha vállalja). Ha nem, akkor ahol berakták, ott biztosan kiszedik.

2022. júl. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4 ketteske vagyok :)


Akkor elképzelhető, hogy rosszul emlékszem, és ragasztva volt neki, a clipek estek le maguktól, de varratszedés biztosan nem volt. Viszont talán a mondandóm szemszögéből mindegy is, a lényeg, hogy bárhogy csinálták, szinte biztos, hogy kontrollra akkor is kell menni. :)

2022. júl. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!