Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Bokaszalag szakadás? Milyen...

Bokaszalag szakadás? Milyen orvos?

Figyelt kérdés

9 napja kirándulás közben egyszer csak elkezdett nagyon fájni a bokám alatti külső rész, majd már ráállni is nehezen tudtam. Másnap már véraláfutásos volt, de az estére el is múlt. Az incidens után 3 nappal már valamennyivel jobb lett, de 2 napra rá megint meghúztam és borzalmasan fáj. Lábujjhegyen tudok járni, és terhelem (nem tudom most nagyon pihentetni).

Nem tudom hogy érdemes-e elmennem orvoshoz vele, hátha pár nap és elmúlik, vagy hogy mit tudnának vele kezdeni? (Esetleg mit javasoltok, otthon mit csináljak vele?)

Illetve ha mégse lesz jobb, akkor milyen orvost kéne felkeresnem?



2022. júl. 19. 23:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Traumatológia foglalkozik vele. Legenyhébb esetben fásli, részleges szakadásnál bokarögzítő, súlyos esetben műtét vár. Érdemes pihentetni, felpolcolni, Flectorral kenegetni, jegelni.
2022. júl. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ortopédia. Minden mással kilenc napot késtél. Mármint az orvosokkal, de az első válaszoló tanácsait megfogadhatod.
2022. júl. 20. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hasonlo esetben mint te, 4 hetet gipszben toltottem😁
2022. júl. 20. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Most jövök a sebészetről, törést nem láttak. Annyit mondott a doktornő, hogy fáslizzam és pihentessem ( hozzátette, hogy mostanában inkább ne menjek túrázni :DD ), illetve, hogy valószínűleg csak jól meghúztam.

2022. júl. 20. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!