Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Részleges bokaszalag szakadást...

Bence_0002 kérdése:

Részleges bokaszalag szakadást műtik?

Figyelt kérdés

Most voltam orvosnál és a diagnózis részleges bokaszalag szakadás volt(Ligamentum talofibularis anterior). Egy hét fekvogipszet kaptam, jövőhéten megyek vissza kontrollra. Azt mondták bokarogzitőt valószínűleg felrakják és a gipszet leveszik. Szerintetek lehet belőle műtét?

Nem volt beverzes , színelváltozás és nem dagadt fel annyira, de nehezen tudtam terhelni mankóval jártam/járok.



2022. júl. 2. 18:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Első körben biztos hogy nem. Ha gyakran ismétlődik a későbbiekben, akkor talán.
2022. júl. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
összeforr, nem műtik. később is csak akkor ha kèred, mert több kellemetlenséget okoz, ilyenkor a megnyúlt szalagból vágnak ki és összevarrják, nekem ezt mondta a doki.
2022. júl. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Keress fel egy gyógytornászt mindenképpen.
2022. júl. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem műtik. Tesómnak egy hónapja szakadt el. 2 hét után tudott ráállni,3 hét után tudott vele menni .
2022. júl. 3. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2022. júl. 3. 11:52
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja és még annyi hogy orvos nem tudta pontosan megmondani, hogy részleges vagy teljes a szakadás.
2022. júl. 5. 16:58
 7/8 anonim ***** válasza:
Volt CT? Rtg alapján nem tudják megmondani. Sőt tesómnak azt se tudták megmondani, hogy törött a külbokája vagy csak a szalag szakadt.
2022. júl. 6. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
uh alapján is meg tudják állapítani
2022. júl. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!