Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Egy orvos tudna segíteni?...

Egy orvos tudna segíteni? Részleges külső bokaszalag szakadás?

Figyelt kérdés

Az orvos ezt írta diagnózisként: Ruptura lig. mall.lat. acura.

Az orvos azt mondta h részleges külső bokaszalagszakadás, és holnap kell majd bokarögzítőért menni. Az interneten azt olvastam, hogy ilyenkor bevérzik a láb, de nekem csak be van dagadva, és nem fáj olyan nagyon, rá tudok állni. Illetve mások mankót használtak itt gykn, nekem is kellene?



2018. nov. 25. 12:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenképp ajánlanám a mankót és a tehermentesítést, sokkal gyorsabban és jobban helyrejön.
2018. nov. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem vagyok orvos, de már kétszer volt szalagszakadásom.

Az elsőnél a baleset után még két órát sétáltam kint (több kilométert), aztán lefeküdtem aludni, és amikor felébredtem, nem bírtam ráállni. Akkor gipszelték - csak túl hamar levették, és azt mondták, terheljem nyugodtan. Még hónapok múlva is fájt, duzzadt volt, és csak nagyon sokára jött helyre teljesen (két és fél év).


A másodiknál nem ajánlottak gipszet, sőt, gyalog jöttem haza a sürgősségiről, és csak itthon tettem rá rögzítőt - nem volt igazán okos ötlet, de utána viszont tényleg pihentettem, két hétig éjjel-nappal rögzítve volt, és egy hétig egyáltalán nem léptem rá, mert tudtam, hogy nem szabad.


Neked sem javaslom a mászkálást - a rögzítőt hozza el valaki neked, vagy ha kocsival be tudnak vinni, az még talán okés. De minél kevesebbet lógatod, annál jobb. Még ha mankózol, akkor is. (Én kölcsönkaptam egy barátnőmtől mindkét alkalommal, hosszú távon iszonyat fáj tőle az ember tenyere. Szóval csak annyit szabad ugrálni vele, amennyit nagyon kell, pl. wc-re, konyhába.)


A fürdés még egy nagy feladat, mert az első két hétben úgy kell megoldani a kádba bemászást, hogy egyáltalán ne állj rá a sérült lábadra. Én odaugráltam, leültem a szélére, és az egészséges lábamat tettem be először, majd arra nehézkedve a másikat, és utána kapaszkodva lehet leülni. Macerás, de majd belejössz.


Bevérzés még lehet a későbbiekben is, még akkor is, ha nem terheled. Ha polcolod, akkor a bokádtól feljebb lesz, ha nem polcolod, akkor lejjebb. :D


Ja, és még nagyon lényeges: a másodiknál ugye már rutinosan emlegettem a dokinak kontrollok alkalmával a gyógytornát és az elektromos kezelést (amit az elsőnél csak későn, protekcióval sikerült elintézni); nem kis meccs volt, mire hajlandó volt felírni, mondván, "nem indokolt" - pedig MINDEN esetben indokolt. Még a gyógytornász is kiakadt ezen. A lényeg, hogy itt már ugye tényleg két hétig egyáltalán nem terheltem, utána is csak minimálisan, és a 7. héten megkezdtem a gyógytornát. Kb. két hónap múlva már teljesen okés volt, minden mozdulatot meg tudtam csinálni, és rendesen terhelni is, bár hosszabb gyaloglásokat azért megéreztem. De a normál gyógyulási idő (azaz hat hónap) után már el is felejtettem az egészet. :)


Szóval nagyon legyél észnél, még ha nehéz is megállni az első pár héten vagy hónapban, hogy ne ugrabugrálj, ne terheld.

2018. nov. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi mindenkinek a választ :)

nekem csak részleges van, és próbálom nem terhelni, viszont muszáj lesz iskolába mennem csütörtöktől, de mától már megyek gyógytornászhoz. nem tudom ti is éreztétek-e, de én ha megpróbáltam beletenni a rossz lábam a meleg vízbe( nem forró) nagyon megfájdult is ki is kellett kapnom a vízből. de már volt h azon a lábamon támaszkodtam pl mikor a nadrágom húzta, de ezek után inkább leülök a földre és úgy húuom, csak nehogy rosszabb legyen.

2018. nov. 27. 12:57
 4/4 anonim ***** válasza:

Már most gyógytorna? :O

Szerintem kérdezd meg a gyógytornászt, mit gondol erről a csütörtöki iskolakezdésről...

(Nekem is részleges volt mindkettő, az első rossz tapasztalatai után a konzervatív kezelés híve vagyok.)

2018. nov. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!