Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Áramütés után van okom aggódni?

Áramütés után van okom aggódni?

Figyelt kérdés

Ma reggel megvágott az áram, megcsuszott a falon a lábam, lerugtam egy kiszakadt konnektort, és egyből odavágott.

Utána rögtön sürgősségi, volt Ekg, pulzus, vernyomas metes. Minden tokeletes volt, igy ndm tartottak bent.

Most megis kicsit zaklatott vagyok, van okom a félelemre, vagy innen mar nem lehet bak?


Az áramütés a lábfejemet, ott is inkább csak a lábujjaimat erte. Enyhe zsibbadast ereztem utana, mas tunetet nem.



2022. aug. 30. 01:30
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Nincs okod aggodalomra.
2022. aug. 30. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Aggódni aggódhatsz, de valszeg megmaradsz.
2022. aug. 30. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Csak nehogy megint odarúgj. B vitaminokat érdemes lenne szedni.
2022. aug. 30. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Nem lesz bajod.
2022. aug. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
Nehéz hétköznapra ezt elképzelni. Jóféle anyagokat szedhetsz.
2022. aug. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Fentiekkel ellentétben, míg volt elég kórházi ágy, 2 napig benn tartották az alanyt (de általában egy nap engedte ki régen embert, szóval, ha rosszul jött ki a lépés, akkor majdnem egy hétig bent feküdt).

Volt ilyen eset valamikor 30 éve, hogy úgy érezte az áramszolgáltatós, hogy áramütés érte, elvitte az autó a szakorvosiba, vettek róla egy EKG-t, majd eltűnt a szalaggal a kisaranyos egy ajtó mögött, és kijött, hogy rendben van minden, mehet vissza dolgozni. Az elmű vezető főorvosa meg erre azt reagálta, hogy ilyen nincs, a Kun utcába be kell vinni két nap megfigyelésre. Nem is tiltakoztak a kórházban.


A gyakorlat azért azt mutatja, hogy nem nagyon jön ki később valami hatás ilyen "kis" áramütéseknél.

2022. aug. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Ötös, nem mindenkinek van otthon gubbasztó unalmas élete, nem kell magadból kiindulni!
2022. aug. 30. 09:33
 8/10 anonim ***** válasza:
30%
Nem is. De az összes ismerősöm sem jár a falon, megkérdeztem most a facebookon. Vannak vagy kétezren, meglátjuk, ki vallja be.
2022. aug. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Próbálj nekifutni ennek a mondatnak mégegyszer! Sikerülni fog, drukkolok!
2022. aug. 30. 14:30
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Melyiknek? Volt mondatod?
2022. aug. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!