Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Lehet enyhe agyrázkódás?

Lehet enyhe agyrázkódás?

Figyelt kérdés
Tegnap bevertem véletlenül a fejemet a falba, ahogy az ágyból keltem fel. Az ágy a falhoz van tolva, és valahogy megcsúsztam felülés közben a párnákon. Máskor is volt már ilyen, nem foglalkoztam vele. De nagyon fájt, szokatlanul. Hátulról tapogatva, valahol a fejem jobb oldalát ütöttem be. Tegnap este történt mindez, utána 1-2 óra múlva is ha lefelé néztem enyhe émelygés-hányingerérzet fogott el. Záróvizsgára készülök egyébként, de ma is ha lefelé nézek, egyre erősödik ez az émelygő érzés, és kifejezetten megfájdul a fejem a homlokomnál is, de a bal fülem felett, úgy körbe a fejemnél mindenhol. Emellett fáj a fejem a jobb oldalán, ahol beütöttem folyamatosan. Ha elmennék traumatológiára, csinálnának velem valamit? Vagy van erre valami gyógyszer? Feltételezem, hogy nincs nagy baj, viszont nem igazán tudom megengedi a pihenést, amit ilyenkor javasolnak.

2022. szept. 24. 11:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, menj el a traumatológiára.

Az agyrázkódás nem játék.

2022. szept. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet. Nekem is volt. Nekem akkor a háziorvosom adott beutalót sürgősségi neurológiára. Amúgy nem kaptam semmi gyógyszert, erre nincs szerintem, csak pihennem kellett.
2022. szept. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Osztályos és pár napos megfigyelés lehetséges. Főleg ha hánytál, emlékezet kiesésed volt. Egyebként sok mindent nem lehet csinálni vele. Bő folyadék, fájdalom- és hányáscsillapítás, fekvés, villódzó fények kerülése (telefon, tablet, tv, sz.gép is!)
2022. szept. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!