Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Hogyan kell elállítani a...

Hogyan kell elállítani a vérzést, ha elvágtam a bokám borotvával?

Figyelt kérdés

Ma borotválkozás során véletlen megcsúszott a penge és elvágtam a bal bokám belső részét, ahol kidudoródik a csont. Nem egy vágás lett hanem olyan mint sok pici vágások lennének és úgy folyik elég erősen a vér. Lefertőtlenítettem, bekötöttem, mégis az előbb mikor át akartam cserélni a kötést akkor picit beleragadt a vatta amit a sebre tettem, azt víz segítségével eltávolítottam és ugyanúgy elkezdett vérezni tovább a lábam. Mintha nem is tettem volna semmit ellene, ugyanúgy ömlött belőle a vér. Újra lefertőtlenítettem, bekötöttem de elkezdtem aggódni hogy ezzel lemenjek-e az ügyeletre vagy sem.

Szüleimnek mutattam de ők szerintük nem kell aggódnom ez csak borotva. Hát nem tudom. Lehet az is benne van hogy ugye mozgatom a lábam közben hiszen közlekednem kell. Sajnos holnap se tudnék egész nap az ágyban feküdni hiszen programom lesz.

Valaki ismer valami jó módszert hogy elállítsam a vért, illetve szerintetek lemenjek az ügyeletre?



2022. okt. 8. 00:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Amíg ezt leírtad, az ügyeleten elláttak volna.
2022. okt. 8. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kérdező és #1es ilyennel nehogy már valaki ügyeletre menjen... ezért nem foglalkoznak az orvosok mar semmivel kb az ugyeletem, mert konkretan valakinek megfordul a fejeben, hogy a SEMMIVEL ügyeletre menjen.

Kérdező, nyugi nem fogsz elvérezni, egy borotva vágástól semmi bajod nem lesz, őszintén még a fertőtlenítés és a kötés sem lett volna feltétlen szükséges, nyugi. El fog állni magától, nekem is vérzett már ennyire mikor megvágtam magam borotvával, folyass rá hideg vizet, hogy összehúzza kicsit az ereket, és finoman itatgatsd egy papírzsepi szélével, feküdj, és mand el fog állni. Bár már valószínű el is állt, és megnyugodtál, de azért ezt leírtam :D

2022. okt. 8. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#2es, köszi a nyugtatást, azóta sós vízzel törölgettem és tényleg összehúzza az ereket szóval már csak egy picikét vérzett mikor ráraktam a kötést újra. Most fekszem, néha érzek ilyen lüktetést de jól vagyok.

Köszönöm a nyugtatást, akkor nem megyek ügyeletre!😅

2022. okt. 8. 01:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!