Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mit tegyek, ha van egy kicsi,...

Mit tegyek, ha van egy kicsi, felületi sérülésem de a vérzés nem akar elállni?

Figyelt kérdés

A bokám belső oldalán a kis kiálló csonton véletlenül megvágtam a bőrt borotvával még SZOMBAT ESTE. A probléma az, hogy hiába tartom nyomva a sebet, elveszem a zsebit/vattát/akármit, és vérzik megint. Leragasztom sebtapasszal, leveszem, vérzik újra.

Mit kéne tennem? Nem mély egyáltalán, tényleg csak felületi, mégsem áll el a vérzés. Így 2 éjszaka után kezd nagyon kellemetlen lenni.



2022. okt. 10. 07:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Timsó és felpolcolt láb (nem szabad ráállni). Ha továbbra sem áll el a vérzés, akkor sürgős orvosi beavatkozás kell, mert lehet, hogy váralvadási/vérzéscsillapodási rendellenesség van jelen.
2022. okt. 10. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Más sebeimmel sosincs véralvadási gond, csak itt nem akar elállni, szerintem valami kicsi eret pont eltaláltam :/

De majd a felpolcolást kipróbálom, hátha segít, köszönöm!

2022. okt. 10. 07:38
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

az#1-es pontos javaslatot tett. A timsó majdnem mindent megold, kivéve, ha tudtodon kívül nagyon magas a cukorszinted.

Polcold fel, és nem mozogj egy órácskát legalább.


Régen az ultraseptyl por volt a csodaszer ilyen esetben.

2022. okt. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha van aloe vera növényed, préselj a levelében lévő zselés anyagból a sebre. Ha nincs, aloe tartalmú készítménnyel próbáld meg.
2022. okt. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!