Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ez vállficam lehet ?

Ez vállficam lehet ?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Édesapámról van szó. 50 éves.

Munkában elesett és azóta fáj a válla. Korlátozottan tudja mozgatni. Teljesen fel nem tudja emelni a kezét. Mondhatni váll magasság fölé nem tudja emelni a fajdalom miatt. Az esett már kb 1-2 hónapja történt.


Vállficam lehet az oka?


Mielött az orvost, kórházat ajánlanátok egy kis infó.


Próbáltam és próbálom is rábeszélni, de rettentő makacs. Egyszerűen nem akar bemenni. Hiába mondom neki, legalább a háziorvoshoz menjen le, de nem. Aztmondja majd helyre jön.

Valójában szerintem azért nem akar vele orvoshoz fordulni, mert nem itthon dolgozik és nem akarja kockáztatni a munkáját.


Ha esetleg vállficam lenne akkor mit csinálnának vele ? Műtét szóba jöhet ? Érdekelne minden infó, hogy tudjak beszélni mégjobban a fejével.


Köszönöm



2022. okt. 14. 13:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Néhány hete tanyoltam a biciklivel, és az egész esést a jobb vállammal fogtam fel :D gyakorlatilag belebokszoltam a betonba :D :D :D

Még most is fáj néha, igaz, folyamatosan járok muay thai edzésre, vívok, edzek, így elég nehéz dolga is van.

Az ízületre amúgy is igaz, amit az egyik első edzőm mondott hogy "könnyen sérül, nehezen gyógyul".


Valszeg nincs komolyabb baja, ha műtét kellene, miegymás, akkor már régen rosszabbodott volna az állapota, de felesleges hősködnie, főként, ha valami szerrel felgyorsíthatják a gyógyulását.

2022. okt. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi. Igen hiába mondom, makacs..
2022. okt. 17. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!