Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mit lehet sportolni elülső...

Mit lehet sportolni elülső keresztszalag szakadással?

Figyelt kérdés
Elszakadt a keresztszalagom körülbelül 1,5 hete. Fel volt dagadva a duplájára mint a másik, nem bírtam behajlítani és természetesen (vagy nem természetesen) nagyon fájt. Még nem tudom mikor műtik de ha kicsit megnyugszik a térdem ( azóta már rátudok állni bár még nem tudom teljesen kinyújtani) lehet vele ugrálni, esteleg lehet e vele táncolni, a tipikus alap táncokra gondolok mint angol keringő, cha-cha, rocky és ilyesmi táncokra gondolok.TEhát a kérdés lehet e ezeket csinálni úgy hogy MÉG nem műtötték meg vagy esetleg egy nagyon erős térdrögzítővel?? Nagyon fontos lenne hogy tudjak táncolni így bárkinek bármi értelmes ötlete nyugodtan írja. KÖSZÖNÖM előre is<3

#sport #elülsőkeresztszalagszakadás
2022. okt. 31. 09:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Eszedbe ne jusson. Műtét, utána pár hónap rehab, aztán táncolhatsz.
2022. okt. 31. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Semmit. És utána sem, olyan 6 hónapig.
2022. okt. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

műtét előtt semmiképp, aztán jó hosszú felépülési idő és majd utána. de ha ilyen friss az egész, akkor meg se próbáld, mert alád csuklik a térded és lesz megint ordítás na meg tovább roncsolódik. ilyenkor min. 1 hónap stabilizált pihentetést szoktak javasolni és majd utána valamikor a műtét.

térdrögzítővel se!! nekem volt térdrögzítőm, ráadásul az erős, két oldalt fémsínes, és abban is olyan nagyokat estem pl mikor lépcsőn felmentem a lakásba ... szóval az nem véd meg sajnos.

2022. okt. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sakkozni.
2022. okt. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!