Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Meddig kell kötésnek lennie...

Meddig kell kötésnek lennie az égési hólyagon?

Figyelt kérdés

Hètfő este leforràztam magamat,kötèst kellett rátenni, meg a gyógyszertárban adtak rà egy krémet i, azzal kenem. Van egy elèg nagy hólyag, ami picit levedzik. Mennyi ideig kell mèg rajta lennie a kötészeti? Amíg ki nem fakad?

Előre is köszönöm!


2022. nov. 16. 15:24
 1/8 A kérdező kommentje:
*a kötèsnek*-bocsi
2022. nov. 16. 15:25
 2/8 anonim ***** válasza:
Sokáig nem tanácsos rajta hagyni mert ha kifakad a holyag akkor abbba bele szárad a kötés. És amikor leveszed újra felsérted a bőrt. Kenegetni kell, hűteni, és mindig tisztás tartani. Ha nagy az égett felület mutasd meg háziorvosnak vagy menj be vele sürgősségire ahol lekezelik neked.
2022. nov. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Óh, értem, köszi. Igazából, mentősök kötöttèk be, amikor történt a dolog, ők nem mondtàk, hogy menjek vele dokihoz, csak hogy màsnap reggel kössem àt. Meg a gyógyszertárban mondtàk, hogy kössem be, nehogy elfertőződjön.
2022. nov. 16. 15:38
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát igen feledni lehet csak rákötni nem mert akkor bele ragad, ha nem vagy benne biztos háziorvos vagy munkahelyi orvos lekezel téged. Én sose fedtem le mindig szabad levegőn hagytam de tudtam arra figyelni hogy mindig tiszta legyen.
2022. nov. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

kérdező, mekkora a seb / hólyag?

Ha már kipukkan, és levághatod róla a száradó bőrt, akkor ezt a kötszert ajánlanám. Én a Honvéd kórház égési ambulanciáján kaptam, csodákat művel!


[link]


Van más patikában is, és kisebb kiszerelésben is.

A szivacs-szerű anyag felszívja a nedveket, és van benne gyulladásgátló is. Nagyon komolyan megégettem magam, és kb. pár nap alatt már normálisra gyógyult a seb.

2022. nov. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja, és lefelejtettem: ez egyáltalán nem ragad bele a sebbe, mert nanotechnológiás készítmény. Kb. mint ahogy a teflonos serpenyőbe se ragad bele a kaja... :)
2022. nov. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! :) Egy tenyèrninèl valamivel nagyobb területen ègett meg. Most hagyom picit levegőzni, mert úgyis itthon vagyok, így tudok rà figyelni. Reménykedem, hogy nem fog megmaradni a heg..:/ Megnèzem a terméket is, köszi!
2022. nov. 16. 16:11
 8/8 anonim ***** válasza:

Huhh, az azért elég nagy...


Nekem a hüvelykujj alatt lévő "nagypárna" égett meg (úgy másfél 200 ft-osnyi terület) , plusz még néhány ujjamon a belső felület. Iszonyatosan fájt, másodfokú égési sérülés volt. Nem hittem volna, hogy egy hét múlva már bicajozni tudok, kormányt fogni... :)


Szóval lehet, hogy kicsit drága ez a cucc. de nekem nagyon bevált.

2022. nov. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!