Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kötelező biztosítás kötésnél...

Kötelező biztosítás kötésnél hogyan lehet érvényesíteni, a külföldi éveket?

Figyelt kérdés
A feleségem vásárolt egy autót, amelyre most meg kellene kötni a kötelező biztosítást. Külföldön szerzett jogsit, és ott már B8-as kategóriában volt. Ám Magyarországon ez lenne az első gépjármű biztosítása. (A b8-as kategóriát is Uniós országban szerezte) Van rá mód, hogy ne kelljen elölről kezdenie A0 kategóriától?!

2022. okt. 23. 19:02
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Sehogy. Ez egy Magyarországi rendszer.
2022. okt. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kedves #1


Szerencsénkre rossz válasz!!!


Itt leírják a választ!

[link]


Némely biztosító elfogadja, némely nem!

2022. okt. 23. 19:56
 3/6 qkker1 ***** válasza:
100%

#2


Ennyire okos vagy, akkor minek kérdezted?

2022. okt. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Ha azonban Önnek új biztosítást kell kötnie egy másik európai uniós országban, az Ön új biztosítója az Ön által fizetendő díj kiszámításakor nem köteles figyelembe venni az Ön kártörténetét (sem az esetleges kedvezményeket, amelyekre Ön a másik országban jogosult)."

Ezt a linkelt oldalról másoltam.

Az, hogy van egyetlen darab olasz/francia példa, még ne tápláljon benned hiú reményeket Magyarországon.

2022. okt. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A 2-es (2022. okt. 23. 19:56) szerencsére, vagy nem szerencsére; mindegy: rossz komment.


1. § 3. újonnan belépő üzemben tartó: az a szerződést kötő üzembentartó, aki a szerződéskötést megelőző 2 évben magyarországi telephelyű gépjármű vonatkozásában az adott gépjármű-kategóriában felelősségbiztosítási szerződéses jogviszonyban üzemben tartóként nem állt.

4. § (1) A rendszerbe újonnan belépő üzemben tartó szerződése A00 osztályba kerül.

↑ 21/2011. (VI. 10.) NGM rendelet a bonus-malus rendszer, az abba való besorolás, illetve a kártörténeti igazolások kiadásának szabályairól


Gondolom, hogy a feleséged nem állt üzembentartóként szerződésben a megelőző 2 évben magyarországi telephelyű gépjármű vonatkozásában az adott gépjármű-kategóriában felelősségbiztosítási szerződéses jogviszonyban, így újonnan belépő üzembentartó.

2022. okt. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves válaszadók!


Nem, nem volt a feleségem még üzembentartóként szerződésben a megelőző 2 évben magyarországi telephelyű gépjármű vonatkozásában!


Ám lekértük az előző országban szerzett bonus-malus pontjait igazoló hiteles okiratát, és az alapján az első biztosító, akihez személyesen betérünk, elfogadta és a teljes pontszámot, ami nem kicsi, hiszen B8-as hiánytalanul elfogadta, tehát innen folytatjuk Magyarországon biztosítás költségeket! Szóval nemhogy nem kellett elölről kezdenie, hanem ott folytathatta, ahol előző országban abbahagyta!


Szóval törvény ide, okoskodás oda, Istennek hála... sikerrel jártunk!


#3 - qkker1


Nem azért kérdeztem, mert jártas lennék a témában, és mert tudtam volna a választ! Hanem egyszerűen nem ültem karba tett kézzel, amíg jönnek a válaszok, hanem addig is keresgéltem, utána olvastam... stb...


Amikor feltettem a kérdést még nem tudtam, amit a kérdés után bemásoltam. Csupán azért másoltam be a kérdés feltevése utáni infókat, hogy más hasonló helyzetben lévők számára is útmutató legyen!

2022. nov. 5. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!