Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Melyik a veszélyesebb? Ha...

Melyik a veszélyesebb? Ha valaki a konyhakövön esik hanyatt, vagy a sípályán (sisak nélkül)?

Figyelt kérdés
2022. dec. 12. 18:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sípályán sielés közben (tehát van valamekkora sebbessége) vagy álló helyzetben?
2022. dec. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mozgás közben veszélyesebb
2022. dec. 12. 19:24
 3/10 anonim ***** válasza:
41%
A véleményektől függően alakul a hétvégi program a főzés és síelés az Alpokban között?
2022. dec. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
Ez igy keves.
2022. dec. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 wadpcfelhasználó válasza:
100%

Bármilyen esés veszélyes, föként ha hanyatt esel. Saját példa: Az előszobában, csak úgy, minden előzmény nélkül hanyattestem. A fejem beütöttem a cipősszekrény sarkába. Nem nagy seb keletkezett de majdnem elvéreztem, ugyanis véralvadás gátlót szedek. Számomra tehát minden esés veszélyes, ami némi sérüléssel járbárhol is történik.

Amúgy én a konyhaköves verziót tartom veszélyesebbnek.

2022. dec. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#3

jot nevettem a kerdeseden :D


Kerdezo:

Ha a sipalyan 80-90 km/h sebesseggel esik, akkor, ha szerencses, akkor csuszik egy csomot, es alig serul, de csapodhat valaminek is, es akkor lehet, hogy nem a feje serul, hanem minden mashol, akar a gerince is. Ha csak ugy, elindulas elott vagja magat hanyatt, es nem indul el lefele az eses miatt, akkor jo esellyel semmi baja nem lesz.

A konyhaban, ha ko van, akkor valoszinuleg valamije torik. Csipo, kar, fej. Ha eleg idos az illeto, az esesnek lehet akar halalos kovetkezmenye is par honapon belul. De a statisztikak szerint a furdoszobaban tortenik a legtobb otthoni baleset, nem a konyhaban.

2022. dec. 17. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Halálos következmény gondolom akkor lehet, ha belül sérül valami, de akár egy-két hónappal később is előfordulhat? Azt gondolnám, hogy pár napon belül történik ilyenkor valami.

Szóval időskorban érdemes orvoshoz menni egy egyszerűnek tűnő esés után is, ha egyébként utána jól van az illető?

2022. dec. 17. 13:55
 8/10 anonim ***** válasza:

Egy idos, ha nem tud magatol felkelni az eses utan, akkor jo esellyel eltort a csipoje vagy a terde stb. Es a csonttores utan - fogalmam soncs miert - gyakran elofordul, hogy 5-6 honap mulva meghalnak.

A 70-en felulieknel gyakori, hogy a csonttores utan 5-6 honap mulva meghalnak. Persze van kivetel, ismerek olyant is, aki 70 es 90 eves kora kozott haroomszor torte el valamijet, de meg mindig naponta setal egy kort az utcaban. De ez nem altalanos.

Egy belso verzes vegzez veled par oran belul, akar fiatal vagy, akar oreg, ha nem kapsz mielobb orvosi segitseget.

2022. dec. 18. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
De ha eltörik valamije, akkor kórházba kerül vagy legalább látja orvos, szóval kap kezelést. Biológiailag hogy lehet baj hónapokkal később?
2022. dec. 18. 14:02
 10/10 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs, mi a magyarazat. En csak lattam a statisztikat, hogy a 70 even feluli csonttorest szenvedettek 45%-a 6 honapon belul elhuny.


Laikuskent pl arra gondolok, hogy csipo/combnyak torese utan x honapig nem tud felkelni (az idosek csontja lassan, vagy soha nem forr ossze), es az agyban fekves miatt kialakult tudogyulladas/felfekves a halal oka.

2022. dec. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!