Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Fáj a körmöm oldalt duzzadt,...

Fáj a körmöm oldalt duzzadt, minimálisan gennyes milyen módszereket tudok alkalmazni a gyógyulásért és kell e kötözni vagy hadjam szabadon Este reggel is kötésben van mert felek hogy valami belemegy és rosszabb lesz?

Figyelt kérdés

Sziasztok csütörtökön megcsináltam a manikürömet semmi nem történt a z ujjammal hanem két napig az ujjam viszketett nagyon és ugye vakartam utána felkeltem és be volt gyulladva a körmöm oldalt és a körmöm vágta az ujjam ezért nagy nehezen le tudtam kerekíteni mert rövidke kocka formát csináltam piros nagyon genny minimálisan jön belőle ez van a mutató ujjamon a hüvelykujjamon pedig a körmöm alatt ami tárta a körmöm az egy kicsit felvált és az is gennyesedik de minimálisan nem nagyon reggel és este fertőtlenítőt fújom rá csíp nagyon azt megvárom hogy elmujjon és sebtapaszt rakok rá hogy semmi ne menjen bele

Hogy esetleg nem kellene így bekötni ? Vagy esetleg valami megoldást tudtok e köszönöm



#kezelés #fájdalom #kötés #körömágy-gyulladás #Minimális genny #Köröm alatt elvàlt bőr
2022. dec. 28. 09:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Próbáld meg, hogy egy valami pici edénybe önts vizet, fújj bele néhány fújásnyi betadint és áztatsd benne az ujjad pár percig. Nekem néha bőrtépkedéstől volt gyulladt, gennyes a körmöm mellett, és ez pár nap alatt elmulasztotta.
2022. dec. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
De ha 1-2 nap alatt nem javul, nézesd meg orvossal, nehogy komolyan elfertőződjön!
2022. dec. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A Betadine-os dunsztkötés mindig segít.
2022. dec. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!