Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Zúzódásra szteroid?

Zúzódásra szteroid?

Figyelt kérdés

Szép napot!

2 napja elestem, nagyon megütöttem a térdem. Nem tört el, zúzódás a doki szerint, azt javasolta kenjem Flectorral vagy hasonló kenőccsel. A tavalyi sportbalesetemből maradt szteroidos gyulladáscsökkentő kenőcs. Azzal kenhetem?

Már itthon jutott eszembe.

Köszönöm a segítséget!



2023. jan. 13. 13:20
 1/2 anonim ***** válasza:
A szteroidos gyulladáscsökkentő kenőcsök hatékonyak lehetnek a fájdalom és a duzzanat csökkentésére, de a zúzódások esetén inkább kerülni kell őket. A zúzódások ugyanis a bőr alatti szövetek sérüléseit jelentik, amelyekhez a szteroidok hatása nem igazán illeszkedik. A kenőcsök alkalmazása esetén az is előfordulhat, hogy a sérült szövetek gyógyulási folyamata megzavarodik, és hosszabb ideig tart a felépülés. Helyette inkább a doki javasolta kenőcsök alkalmazása ajánlott, és ha szükséges kérjük ki orvosunk véleményét.
2023. jan. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Megpróbálkozok akkor inkább a Diclofenac sandozzal.
2023. jan. 13. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!