Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mennyire nehéz perifériás...

Mennyire nehéz perifériás idegsérülés esetén az orvosnak megállapítania, hogy pontosan melyik ideg sérült?

Figyelt kérdés

Volt egy kisebb balesetem ami következtében a homlokomon, bal kezem mutatóujján, jobb kezem hüvelyk- és gyűrűsujján vágás (üveg) általi seb keletkezett. Megjártam az SBO-t, az orvos elég lekezelő volt de végül azt állapította meg, hogy idegsérülésre utaló jel nincsen mivel tudom mozgatni. A baleset másnapján vettem észre, hogy bizsereg a lábam bokától lefele és nem múlik el. Nem zsibbad el teljesen, tudom mozgatni, fájdalmat és hideget-meleget érzékel, szimplán csak zavaróan bizsereg. Továbbá ha kinyújtom a kezem érzem, hogy valami feszül.

A kérdést csak azért tettem fel mivel rengeteg ideg található az emberben. Mennyire nehéz megállapítani, hogy melyik/melyek sérültek meg?



2020. aug. 4. 22:33
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
Mellébeszélés helyett esetleg fel lehetne tenni normálisan a kérdést?
2020. aug. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Nem olyan nehéz megállapítani, ha egy orvosnak megmutatod, pontosan melyik területen jelentkeznek ezek a tünetek, akkor nagy eséllyel meg tudja mondani, melyik ideg érintett. Nekem is hasonló problémám van és hamar tisztázódott melyik ideg érintett és milyen mértékben. Rossz hír, hogy a bizseregés, érzékenység azóta sem szűnt meg nekem, csak fokozódott.
2020. nov. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!