Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » A rendszeres gyerekbántalmazás...

A rendszeres gyerekbántalmazás okozhat-e ilyen maradandó károsodásokat?

Figyelt kérdés

1979-1982 között volt egy szadista iskolaigazgatónk, aki rendszeresen fejbe verte hátulról a diákokat. Persze nem akárhogy, hanem teljes erőből. Az egyik diák szemüvege is eltört, ezért hogy ne legyen tárgyi bizonyíték, gyorsan elvitte új szemüveget csináltatni. Abban a bántalmazásos és stresszes időszakban 3D-s rövidlátásom lett. Valamint feltűnt, hogy fokozatosan csökkent a szexuális vágyam. Aztán később az Internet megjelenésének köszönhetően láttam Barnai Roberto: Látásromlás, életlen látás, rövidlátás, távollátás, retina-leválás https://www.youtube.com/watch?v=sfRYspd5vAI című videóját. Valamint "A lélek és az értelem ABC-je" - Reader's digest válogatás, (1993.), 78-79 oldalán a következő sorokat:


""""

Kiölheti-e a szexuális vágyat a fejre mért ütés?


„1978-ban autóbalesetet szenvedtem. Pár hónappal később a szex többé már nem érdekelt; a mellkasomról kihullottak a szőrszálak.”

Mitch Heller minden szempontból normális ember volt addig az autóbalesetig, amelyben a fejét erős ütés érte. Kivizsgálását a Massachusettsi Közkórház agykutatója, dr. William Crowley végezte.

„Úgy látszott, egyedül a hipotalamusz szaporodási hormonja, a gonadotrop hormonok elválasztását serkentő hormon (GnRH) termelődése szűnt meg, s a hipotalamusz többi működése normális volt” – nyilatkozott dr. Crowley. (A gonadotrop hormonok az agyalapi mirigyben termelődő, elsősorban a petefészek és a here működését szabályozó hormonok.)

Dr. Crowley tervezett egy pumpát, melynek segítségével a hormont a bőr alá lehetett beadni, méghozzá kétóránként, hogy a hipotalamusz működését minél jobban utánozzák. A beteg szexuális érdeklődése visszatért, mellkasszőrzete kinőtt, és hamarosan kislánya született.


"""


Előre láthatólag az Orvos válaszol című oldalakat is fel fogom keresni, sőt akár a cikkben említett amerikai orvosnak is írok.


Egyrészt azért írtam ide is ki a kérdést, hogy ezzel is elejét vegyük a gyerekbántalmazásoknak. (Valamint lehet, hogy járt valaki hasonlóan). A még élő volt igazgatót főleg minél több sértettel összefogva a törvény elé akarjuk állítani. Tehát akár évtizedek múlva is törvény elé kerülnek a gaztettek. Volt egy hátrányos megkülönböztetés bűne is, nála a pártember gyereke akkor is jó jegyeket kapott és jó iskolákba mehetett továbbtanulni, ha csont hülye volt. Míg a többinek hatosra kellett felelnie a kettesért. Így szakmunkásképzőbe kerültem és csak utána jött az érettségi és a főiskola. Az utóbbiak mindegyikét jeles illetve jó eredménnyel végeztem el, mivel a többi iskolában már nem a pártkönyv számított. Hasonló visszaélés sajnos a rendszerváltás óta is történt, amikor egyik elit gimnáziumba félmillió Ft-ért bárki bekerülhetett függetlenül a felvételi eredménytől.


Nem hagyhatom figyelmen kívül az én "bűnömet" sem a késlekedésért. Mert már akkor törvény elé kellett volna állítani, mikor még tanított. Hogy elejét vegyük a bűnismétlésnek. Mivel értesülésem szerint azóta is sok gyereket bántalmazott. A bántalmazott gyerekek "bűne" mindössze az volt, hogy az általa okozott erős stressz miatt nem tudtak jól figyelni, teljesíteni. Tehát senki sem volt hülye, mint említettem, én még fősulit is végeztem ahol a két legjobb tanuló egyike voltam. De még ha hülye is lett volna valaki, az sem magyarázat a bántalmazásra.



2023. márc. 8. 14:24
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!