Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Lehet ez bokarándulás?

Lehet ez bokarándulás?

Figyelt kérdés
A reggel a vonatállomáson síneken átgyaloglás közben ráléptem az egyik sínre, megcsúszott a lábam és elestem. A jobb térdem lehorzsoltam, de különösebb baj nem lett. Késő délután kezdett el fájni a bal bokám magától. Eddig nem fájt, az esés után nem éreztem nagy fájdalmat, de most olyan erősen fáj, hogy ráállni sem tudok. Ez lehet az esés miatt? Ha igen, miért csak most kezdett fájni? Mit tudok tenni a hideg vizes borogatás mellett? Reggelre el fog múlni? Vagy mindez lehet egy másik rossz mozdulat miatt (ami eddig nem volt, ilyen mértékű fájdalom)?

2023. márc. 13. 21:24
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Lehet egy egyszerű bokaszalag húzódás, vagy zúzódás. Nem mindig fáj azonnal.

Igen, lehet másik rossz mozdulat miatt is, ami tetézte az első sérülést.

Borogatás, fájdalom csillapitó kenőcs (pl. Diclofenac, olykor elég a lóbalzsam), láb felpolcolása (nem ajánlatos lógatni), fáslizás, a sérült láb kímélete. A legrosszabb az, hogy a gyógyulás több hét, általában 3-6 hét, mire gyógyul.

Ennek ellenére nem ártana egy RTG, és lássa - esetleg - traumatológus.

2023. márc. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!