Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Meniscus sérült? Az orvos...

Meniscus sérült? Az orvos vagy az MR felvétel hibázik?

Figyelt kérdés

MR (és ultrahang) szerint Meniscus medialisban sáv látható, sérülés jele lehet.


MR előtt voltam ortopédiai vizsgálaton és az szerepel a kórlapon, hogy meniscus tesztek neg. (gondolom neg = negatív).

Vissza kell mennem majd kontrollra.

Így már vajon pozitív lesz a meniscus teszt? Akkor már jobban odafigyel rá?

Nem tudom eldönteni, hogy a doki volt türelmetlen, vagy az MR felvétel nem megbízható?



2023. márc. 26. 17:28
 1/4 anonim ***** válasza:
De nem értem most, le van írva. A fizikális teszt nem mindig mutat eltérést, főleg ilyet nem, majd viszed a leletet.
2023. márc. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ortopédián azt mondták, hogy részleges szalagszakadás lehet, mert lazább a bal térd. Meniscus vizsgálat negatív.

MR mindkettőnek az ellenkezőjét mondja, szalagok folytonossága megtartott. Meniscus sérült.

Akkor ez az ellentmondás rendben van?



Gondolom nem egy MR vélemény alapján műtenek. Célzott fizikális tesztekkel előidézhető a fájdalom, ami megerősíti?

Őszintén szólva nem is merem terhelni a lábamat, mióta felmerült, hogy baj lehet.

2023. márc. 27. 00:56
 3/4 anonim ***** válasza:
Simán műthetnek MR alapján, ha kell, de erre nem tudom lesz-e szükség. Semmilyen ellentmondás nincs, a gyanút felvetette az orvos, gondolom emiatt kellett MR, de nincs szalagszakadás, lehet csak megnyúlt,vagy eleve laza. Persze tévedhet is az orvos, nincs kizárva. MR nem tud hibázni ebben, mert több irányból, többféle szekvenciával készülnek képsorozatok és ezek nagyon jól látszanak.
2023. márc. 27. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Remélem még jársz erre:


Megtörtént a meniscus fizikai vizsgálat másik dokinál. Negatív.

MR felvételre nem tudott ránézni technikai okok miatt, a szövegesen az szerepel, hogy "ferdén fokozott jelű sáv húzódik, dorsalis és caudalis felszínt érinti, laesionak felel meg".


Végül az lett a diagnózis, hogy degeneratív.

Gondolom amiatt, hogy fizikai vizsgálat negatív, de a felvételen ott van.


Panasz esetén menjek. Ilyenkor most kinek van igaza?

2023. ápr. 11. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!